Adam Palma gra Chopina na gitarze. Tą płytą zachwycił się sam Al Di Meola

02 października 2019 Koncerty

"Adam Palma Meets Chopin". Wirtuoz gitary akustycznej, na swojej kolejnej płycie zmierzył się z repertuarem słynnego pianisty. Zachwycił recenzentów na całym świecie, teraz krążek trafia w ręce publiczności.

"Adam Palma Meets Chopin" to płyta szczególna w dyskografii Adama Palmy. Światowej klasy wirtuoz gitary akustycznej nie tylko zmierzył się na niej z repertuarem jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszech czasów, lecz także dał nowe życie utworom, które do tej pory kojarzyły się przede wszystkim z fortepianem.

Kunszt gitarzysty docenił sam Al Di Meola: "Chopin, zagrany przez Adama Palmę na gitarze z nowoczesnym podejściem rytmicznym, jeszcze nigdy nie brzmiał tak oryginalnie. Muzyczna koncepcja Palmy jest niezwykła w najlepszym znaczeniu tego słowa, zarówno w warstwie dźwiękowej, jak w kategoriach czystego muzycznego piękna. Kto powiedział, że muzyka Chopina przypisana jest wyłącznie do fortepianu? Adam Palma śmiało przenosi ją na instrument nie kojarzony do tej pory z Chopinem. Oto dzieło prawdziwej twórczej pasji. Brawo!

"Adam Palma Meets Chopin"

Album z muzyką Fryderyka Chopina jeszcze przed premierą zdążył zachwycić recenzentów na całym świecie. W samych superlatywach napisał o nim na przykład amerykański magazyn "Acoustic Guitar", czyli największe na świecie pismo o tematyce gitary akustycznej:

"Największy polski kompozytor, który zrewolucjonizował muzykę fortepianową, odnalazł idealnego tłumacza swojej muzyki na gitarę - rodaka - Polaka - Adama Palmę. Równie pochlebne recenzje pojawiły się także m.in. w brytyjskich pismach Guitarist oraz Guitar Techniques. Dodatkowo zdjęcie Palmy zdobi najnowszy numer niemieckiego czasopisma "Akustik Gitarre".

Płyta "Adam Palma Meets Chopin" dostępna jest w wersji CD oraz we wszystkich serwisach cyfrowych.

Źródło: materiały prasowe

Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu