Wojciech Waglewski z projektem Anawa 2020 podczas festiwalu Soundedit 2020

14 października 2020 Koncerty

Wojciech Waglewski podjął się wraz z przyjaciółmi nagrania płyty "Marek Grechuta & Anawa", która ujrzała światło dzienne w 1970 r. Jej koncertowa premiera będzie miała miejsce na Festiwalu Soundedit w Łodzi. A ten rozpoczyna się za kilka dni.

Projekt Anawa 2020 to muzyczne wspomnienie wybitnej i niezapomniej płyty Marka Grechuty i jego zespołu. Album został wydany pięćdziesiąt lat temu, Wojciech Waglewski postanowił zaś nagrać go ponownie w nowych aranżacjach i w towarzystwie wspaniałych gości. Projekt będzie miał premierę koncertową podczas Soundedit – w sobotę, 24 października. Oczywiście, w Klubie Wytwórnia w Łodzi.

- Niestety, nigdy nie spotkałem i nie słyszałem Grechuty na koncercie. Grałem za to lata całe w Osjanie, który stanowił kiedyś trzon Anawy. Realizacja koncertu Anawa 2020 wynika z mojego przekonania o konieczności utrzymywania ciągłości polskiej tradycji muzycznej, bo tylko dzięki temu wybijemy się na niepodległość twórczą.

Anawa 2020

Do projektu zaprosiłem artystów, którzy nie dość, że umieją śpiewać, to w dodatku posiadają wyrazistą osobowość. A czy utwory Grechuty zachowały swą uniwersalność? Mam nadzieję, że odpowiedź na to pytanie przyniesie koncert… Choć dla mnie jest ona oczywista - powiedział Wojciech Waglewski.

Wraz z Wojciechem Waglewskim i zespołem Voo Voo wystąpią Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Kasai, Spięty (Lao Che). Jan Kanty Pawluśkiewicz – kompozytor związany z m.in. grupą Anawa i Markiem Grechutą - otrzyma nagrodę "Człowieka ze Złotym Uchem".

Źródło: materiały organizatora
Fot. M. Murawski

Koncerty
23
Wojciech Waglewski i Anawa 2020 / Festiwal Soundedit - Łódź
Październik /
 Łódź

Gdzie: Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29

Godz.: 19:00

Bilety: 149 zł, ważny na wszystkie festiwalowe wydarzenia, jakie odbędą się 24 października w Wytwórni. Do kupienia w sieci salonów Media Markt oraz na stronach bilety24.pl i ticketmaster.pl, a także w kasie klubu (+42 639 55 55, bilety@wytwornia.pl). Koncert będzie również dostępny w streamingu. Cena kodu dostępu to 20 zł na www.bilety24.pl

 

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu