"Voices" Maxa Richtera - światowa transmisja płyty w Dniu Praw Człowieka

03 grudnia 2020 Koncerty

Max Richter wraz z Yulią Mahr wystąpią w ramach wydarzenia organizowanego przez ONZ z okazji Dnia Praw Człowieka 10 grudnia 2020. Tego dnia odbędzie się transmisja płyty "Voices", którą Richter nagrał zainspirowany Powszechną Deklaracją Praw Człowieka. Koncert usłyszymy w BBC Radio 3, a także 35 innych stacjach w USA, Australii i Europie.

Max Richter i współtwórczyni projektu Yulia Mahr wezmą również udział w międzynarodowej sesji pytań i odpowiedzi wraz z Organizacją Narodów Zjednoczonych, by uhonorować ten ważny dzień.

Również 10 grudnia Decca Records wyda zupełnie nową EP-kę z nowymi wersjami utworu "All Human Beings", otwierającej części albumu "Voices", w której usłyszymy deklamacje w różnych wersjach językowych. Teksty odczytają m.in. aktorka Nina Hoss ("Yella", "Homeland") i pisarka Marieke Lucas Rijneveld (zdobywczyni międzynarodowej nagrody Bookera za rok 2020 za debiutancką powieść "The Discomfort of Evening").

Album oferuje słuchaczom przestrzeń do namysłu wokół pytań, z którymi mierzymy się dziś w kontekście Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. "Voices" stara się przekazać jasne muzyczne przesłanie nadziei i refleksji. Richter i Mahr zaprosili bowiem ludzi z całego świata, by przyłączyli się do realizacji tego dzieła poprzez odczytanie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Czytaj również: "Voices" - Max Richter wydaje album inspirowany Powszechną Deklaracją Praw Człowieka

Max Richter i współtwórczyni projektu VOICES Yulia Mahr

Melorecytacje budują głosowy pejzaż, przez który płynie muzyka: są one tytułowymi GŁOSAMI. Usłyszymy wśród nich np. Eleanor Roosevelt, która pełniła funkcję pierwszej przewodniczącej Komisji Praw Człowieka ONZ i odegrała zasadniczą rolę w opracowaniu Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

"Voices" - globalna transmisja

Uroczysta globalna transmisja "Voices" zostanie nagrana w studiu Maida Vale radia BBC, a poprowadzi ją Elizabeth Alker. Projekt zostanie zaprezentowany w nowej wersji z udziałem 24-osobowego zespołu, w skład którego wejdą instrumenty smyczkowe, czteroosobowy chór, instrumenty elektroniczne, sopranistka solowa oraz narratorka.

W transmisji "Voices" nadanej przez BBC Radio 3 wystąpi skrzypaczka Viktoria Mullova jako solistka, sopranistka Grace Davidson, członkinie londyńskiego zespołu wokalnego Tenebrae wraz z zespołem Maxa Richtera – z Richterem na instrumentach klawiszowych i elektronicznych – oraz Sheilą Atim w roli narratorki.

ŚWIATOWA PREMIERA TRANSMISJI VOICES ODBĘDZIE SIĘ ZA POŚREDNICTWEM BBC RADIO 3 I 36 INNYCH STACJI RADIOWYCH O GODZ. 20:00 CZASU POLSKIEGO RETRANSMISJA NA ANTENIE DWÓJKI POLSKIEGO RADIA O GODZ. 23:00.

Źródło: Universal Music Polska

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu