Pet Shop Boys na jedynym koncercie w Polsce

21 listopada 2023 Koncerty

Pet Shop Boys zagrają na warszawskim Torwarze w ramach trasy koncertowej "DREAMWORLD The Greatest Hits Live". Koncert został zaplanowany na 3 lipca 2024 roku. Bilety w przedsprzedaży pojawią się 22 listopada o godzinie 10:00, dzień później rozpocznie się sprzedaż ogólna.

"Dreamworld: The Greatest Hits Live" – to trasa Pet Shop Boys, podczas której zespół wykonuje swoje największe hity, i określana jako najbardziej udana trasa w jego historii. Koncerty w latach 2022 i 2023 okazały się wielkim sukcesem, a do tego zebrały znakomite recenzje.

"The London Evening Standard" opisał występ Pet Shop Boys w stolicy Anglii w O2 Arena jako "ekscytującą prezentację 40 lat świetności", podczas gdy "The Times" stwierdził, że londyński show był "mądry, stylowy, czasem przejmujący, często ekscytujący". Z kolei "The Telegraph" wyraził się o koncercie jako o "eleganckiej, nostalgicznej uczcie", a "Metro" podsumowało, że było to "niezwykle radosne świętowanie".

Pet Shop Boys tworzą dzisiaj Neil Tennant i Chris Lowe. Zespół został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako duet odnoszący największe sukcesy w historii brytyjskiej muzyki. Od czasu podpisania kontraktu z Parlophone Records w 1985 roku, muzycy nagrali 22 hity, które znalazły się w pierwszej dziesiątce europejskich przebojów, podczas gdy cztery z nich trafiły na pierwsze miejsca zestawień.

Do największych przebojów formacji należą: "West End Girls", "Suburbia", "It's a Sin", "What Have I Done to Deserve This?", "Rent", "Always on My Mind", "Heart", "Domino Dancing" i "Go West".

Duet wydał w sumie 14 albumów studyjnych, z których wszystkie znalazły się w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii i osiągnęły wysokie miejsca na listach przebojów na całym świecie.

W ostatnich latach Pet Shop Boys byli gwiazdą wielu największych festiwali na świecie, w tym Roskilde, Corona Capital Mexico City, Electric Picnic Ireland, Sonar Barcelona, Primavera Barcelona, Way Out West Sweden, BBC Radio 2 Live in Hyde Park. W 2022 roku duet wystąpił przed ogromną publicznością na scenie festiwalu w Glastonbury, na której wcześniej prezentował się w 2010 roku.

Pet Shop Boys stworzyli oryginalny styl popowego teatru muzycznego, współpracując - podczas swoich występów na żywo - z reżyserami, projektantami i artystami. Zaliczają się do nich: Derek Jarman, David Alden i David Fielding, Zaha Hadid, Sam Taylor-Wood, Es Devlin i Tom Scutt.

Jako autorzy, producenci i twórcy remiksów, Neil i Chris współpracowali z szerokim gronem artystów, takich jak: Dusty Springfield, Lady Gaga, Liza Minnelli, Blur, Madonna, David Bowie, Yoko Ono, The Killers, Girls Aloud, Paul Weller i Noel Gallagher.

Koncert Pet Shop Boys odbędzie się 3 lipca 2024 roku w COS Torwar w Warszawie. Bilety na wydarzenie będą dostępne w przedsprzedaży dla zarejestrowanych użytkowników platformy Bilet Serwis już 22 listopada o godzinie 10:00. Sprzedaż ogólna rozpocznie się następnego dnia na www.biletserwis.pl.

Źródło: Prestige MJM

Koncerty
00
Pet Shop Boys - Warszawa
/
 Warszawa

Gdzie: COS Torwar, ul. Łazienkowska 6a

Bilety: dostępne w przedsprzedaży dla zarejestrowanych użytkowników platformy Bilet Serwis od 22 listopada, od godziny 10:00. Sprzedaż ogólna rozpocznie się następnego dnia na www.biletserwis.pl.

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2023

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2023

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu