Brodka nagrywa bez prądu. "MTV Unplugged" już w sklepach

Premiery

Najnowszy album Moniki Brodki trafił już na muzyczne półki. Tym razem płyta jest zapisem akustycznego koncertu wokalistki, jaki odbył się na deskach lubelskiego Centrum Spotkania Kultur 12 kwietnia ub. roku w ramach kultowego cyklu "MTV Unplugged".

Dodano: 21 luty 2019

Podczas koncertu Brodka wykonała najważniejsze utwory ze swojego repertuaru. U jej boku na scenie pojawił się Dawid Podsiadło, z którym wykonała utwór "Santa Muerte", a także Krzysztof Zalewski, którego możemy usłyszeć w "Syberii". Na płycie znajduje się 15 kompozycji nagranych w trakcie akustycznego koncertu, w tym cover Nirvany "Heart-Shaped Box" oraz największe hity artystki, jak "Varsovie" i "Granda".

"MTV Unplugged" to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl "MTV Unplugged" ruszył w 1989 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością.

Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged, warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine oraz Alicię Keys. W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki, Kult, O.S.T.R. oraz Kamil Bednarek.

Źródło: materiały prasowe

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj