Brodka nagrywa bez prądu. "MTV Unplugged" już w sklepach

21 lutego 2019 Premiery

Najnowszy album Moniki Brodki trafił już na muzyczne półki. Tym razem płyta jest zapisem akustycznego koncertu wokalistki, jaki odbył się na deskach lubelskiego Centrum Spotkania Kultur 12 kwietnia ub. roku w ramach kultowego cyklu "MTV Unplugged".

Podczas koncertu Brodka wykonała najważniejsze utwory ze swojego repertuaru. U jej boku na scenie pojawił się Dawid Podsiadło, z którym wykonała utwór "Santa Muerte", a także Krzysztof Zalewski, którego możemy usłyszeć w "Syberii". Na płycie znajduje się 15 kompozycji nagranych w trakcie akustycznego koncertu, w tym cover Nirvany "Heart-Shaped Box" oraz największe hity artystki, jak "Varsovie" i "Granda".

"MTV Unplugged" to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl "MTV Unplugged" ruszył w 1989 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością.

Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged, warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine oraz Alicię Keys. W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki, Kult, O.S.T.R. oraz Kamil Bednarek.

Źródło: materiały prasowe

Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu