MICHAŁ URBANIAK For Warsaw With Love

For Warsaw With Love
Wykonanie
Nagranie

Michał Urbaniak urodził się w Warszawie. Miał półtora roku, kiedy w przeddzień wybuchu Powstania Warszawskiego matka wywiozła go z miasta. Wrócił tu studiować klasyczne skrzypce i grać jazz. Potem był Nowy Jork, gdzie zrobił światową karierę na fali zainteresowania fusion.

Dziś artysta składa hołd stolicy w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego, wykonując kompozycje własne, jak i swoich amerykańskich idoli: "Blue in Green" Milesa Davisa i "Round Midnight" Theloniousa Monka. To kolejne wydawnictwo muzyczne MPW w cyklu "Pamiętamy '44". Michał Urbaniak był prekursorem łączenia jazzu z hip-hopem.

Michał Urbaniak wykorzystał umiejętności i znajomości na scenie funku i rapu, żeby przygotować ten specjalny album. Zaskoczeniem jest wykorzystanie w otwierającym album utworze "Red Bus to Freedom" sampli piosenki "Autobus czerwony" Chóru Czejanda, przeboju z czasów komunizmu, kiedy bohaterstwo powstańców starano się wymazać z pamięci Polaków.

Nie można odmówić albumowi zręcznej produkcji i mocnego brzmienia. Urbaniak gra tu na saksofonie i skrzypcach, zaprosił do nagrań znakomitego trębacza Michaela "Patchesa" Stewarta, śpiewają: jego córka Mika i Patrycja Zarychta, rapuje Walter West. Ciekawostką jest udział pianisty Herbiego Hancocka w utworze "Don’t You Ever Know" i Marcusa Millera w "Round Midnight".

Marek Dusza
Muzeum Powstania Warszawskiego/Agora

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio sierpień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu