Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Spring Songs

TITLE FIGHT
Spring Songs

Hardcore / grunge

Mimo że za oknem zima na nowej EP amerykańskich hardcore`owców z Title Fight króluje wiosna. Ich własna wizja hc wymieszanego z grunge specjalnie jednak nie pobudza do życia, gdyż muzyka snuje się wolno - ale nie bez kozery premierowy materiał nosi tytuł "Spring Songs".

Cztery nowe utwory doskonale odzwierciedlają wiosenny klimat. Jest nieco nostalgicznie, ale wbrew pozorom kojąco i pogodnie. Panowie doskonale wiedzą, jak kreować przejmująca atmosferę bez silenia się na wycieczki w stronę innych gatunków muzycznych. To prosta, ale bardzo wymowna muzyka, łatwo wpadająca w ucho, nieprzesadnie agresywna, momentami w swej strukturze po prostu rockowa i to chyba jest największym atutem Title Fight.

Z całej płytynajbardziej odpowiada mi - szczerze mówiąc - utwór będący kwintesencją stylu grupy, czyli "Receiving Line". Świetny tekst, doskonały główny temat oraz interesująca praca sekcji po prostu odstają poziomem od reszty kawałków. Dość powiedzieć, że Title Fight tak dobrego numeru nie nagrali (z całym szacunkiem do "Floral Green") od czasu ultra-wyhajpowanego przez media "Shed". Zresztą sprawdźcie track na profilach zespołu w sieci, aby się przekonać, czy piszę prawdę.

Jedyne co nie do końca mi tutaj pasuje, a co w sumie stało się normą dla tego grania w ogóle, to brzmienie. Ja wiem, że to czysty, naturalny sound, mocno hołdujący starej szkole, ale bez przesady. Kiedy już panowie przypominają sobie, do czego służy przester w gitarach i strój niższy niż standardowy (czyli C) nie ma tego "mięsa", którego oczekuje słuchacz. Szkoda, bo aż prosi się o więcej przysłowiowej mocy w tych utworach.  Mimo to "Spring Songs" to świetne uzupełnienie dyskografii tej grupy i przedsmak kolejnego longplaya.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>PIOTR SCHMIDT & WOJCIECH NIEDZIELA</span> Dark Morning

PIOTR SCHMIDT & WOJCIECH NIEDZIELA Dark Morning

<span>KROKE</span> 25 The Best Of

KROKE 25 The Best Of

<span>BENJAMIN CLEMENTINE</span> I Tell A Fly

BENJAMIN CLEMENTINE I Tell A Fly

<span>OCTAVIA KAY</span> Kolędy w podróż wigilijną vol. 2

OCTAVIA KAY Kolędy w podróż wigilijną vol. 2

<span>JON BALKE</span> Siwan Nahnou Houm

JON BALKE Siwan Nahnou Houm

<span>JAROMIR NOHAVICA</span> Poruba

JAROMIR NOHAVICA Poruba

<span>ANNA TRETER</span> To ja

ANNA TRETER To ja

<span>PEARL JAM</span> Let's Play Two

PEARL JAM Let's Play Two

 

 

Audio - styczeń 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Po Świętach i Nowym Roku możemy być trochę ociężali, więc na początek proponuję lekki rozruch, bez napinania się na trudne wykłady teoretyczne i sążniste artykuły. Test dziesięciu modeli słuchawek w cenie 1000-2000 zł, a więc już dobrej klasy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio