KENDRICK LAMAR DAMN

DAMN
Wykonanie
Nagranie

Płyty Kendricka Lamara tworzą historię czarnej muzyki ostatniej dekady. W ten trend z pewnością wpisuje się najnowsza "DAMN". Nagrodzony 5 Grammy Awards album "To Pimp a Butterfly" podniósł poprzeczkę tak wysoko, że wydawało się, że nic lepszego nie jest w stanie już nagrać. Potrafił jednak stworzyć dzieło równie znakomite.

O ile tamta płyta odwoływała się do tradycji jazzowo-funkowej, to teraz Lamar powrócił do korzennego hip hopu. Żywe instrumenty zastąpiły syntetyczne bity i obrobione na różne sposoby sample wokalne. Sama muzyka buja jednak równie miło, a melodie wciskają się do głowy.

Kendrick Lamar nie przesadzał z gośćmi (są wśród nich ci z najwyższej półki, jak U2, James Blake i Rihanna), zostawiając sobie główne pole do popisu zarówno w superszybkich rymowankach, jak i w wyważonych piosenkowych kawałkach.

Amerykanin, choć nie ma jeszcze trzydziestki, już stał się legendą czarnej muzyki i bije na głowę całą plejadę wykonawców dumnie nazywających się hiphopowymi gwiazdami.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

INNE PŁYTY AUTORA
Untitled Unmastered
Inne
Untitled Unmastered

Amerykański raper był gwiazdą tegorocznej 58. gali rozdania nagród Grammy. Z jedenastu nominacji, jakie uzyskał jego album "To Pimp the Butterfly", Kendrick Lamar dostał najwięcej, bo aż pięć statuetek. Dosyć niespodziewanie, równo rok po tamtym dziele, ukazał się nowy album rapera. 

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu