POD BUDĄ 40 lat

40 lat
Wykonanie
Nagranie

Z okazji jubileuszu 40-lecia grupy Pod Budą wokalistka Anna Treter, gitarzysta, autor słów i muzyki Andrzej Sikorowski, basista Andrzej Żurek oraz gitarzysta Marek Tomczyk wybrali czterdzieści najważniejszych dla nich utworów.

Co ważne, skład grupy pozostaje niezmienny o 25 lat, a Treter, Sikorowski i Żurek są w niej od początku, kiedy z Kabaretu Pod Budą Akademii Rolniczej w Krakowie wyłonił się zespół poezji śpiewanej dostarczający wzruszeń już trzeciemu pokoleniu.

Pamiętam ich koncerty na Festiwalu Piosenki Studenckiej i przyjmowane owacjami melodyjne piosenki o filozoficznych, poruszających tekstach. Pod Budą miała wiele przebojów, które trafiały na osobiste listy wrażliwych słuchaczy wędrujących po turystycznych szlakach, jak i słuchających zespołu w klubach, filharmoniach i domowym zaciszu.

Tytuły tych piosenek można wymieniać jednym tchem. Album "40 lat" otwiera "Ballada o walizce", której nie warto zabierać do nieba, bo tam wszystko jest, czego potrzeba. Do dziś wzrusza "Bardzo smutna piosenka retro" o zranionych ciężko sercach, wypłakanych oczach, nieprzespanych nocach i szlochającej fontannie. Rozkołysana "Ballada o Ciotce Matyldzie", liryczne wyznanie "Gdy mnie kochać przestaniesz" czy "Blues o starych sąsiadach" - to klasyka, którą trzeba mieć w zasięgu ręki.

Marek Dusza
POMATON/WARNER MUSIC

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu