PIOTR BUKARTYK O zgubnym wpływie wyższych uczuć

O zgubnym wpływie wyższych uczuć
Wykonanie
Nagranie

Piotr Bukartyk należy do moich ulubionych twórców poruszających się w obrębie piosenki autorskiej, choć amerykanie mają dla tego rodzaju muzyki znacznie lepszy termin "singer/songwriter".

Piotr Bukartyk w porannej trójkowej audycji Wojciecha Manna wykonuje na żywo piosenki-felietony inspirowane aktualnymi wydarzeniami. Tego materiału powstało już tyle, że starczyłoby na kilka albumów.

O nowym dziele Bukartyk mówi tak: "To, co wokół nas, żenuje mnie ostatnio i zniesmacza, dlatego zdecydowałem się na płytę o tym, co w środku. Piosenki są na ogół dość długie, bo nigdzie mi się nie spieszy, bo co nagle, to po diable, bo to rozmowa przy kawie, a nie wiec wyborczy". Niespieszne tempo zdominowało większość utworów.

Autor sięga w głąb siebie, snuje refleksje, wyciąga wnioski. Wychodząc od tradycyjnej poetyckiej ballady na głos i gitarę akustyczną, Piotr Bukartyk wzbogaca swoje songi o mocniejsze brzmienie gitary elektrycznej i organów Hammonda. Zapuszcza się do krainy bluesa, folku, nawiązuje do nurtu piosenki drogi. Daje to bardzo stylowe, wciągające brzmienie, bardziej charakterystyczne dla amerykańskich songwriterów niż polskich autorów.

Grzegorz Dusza
MYSTIC

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu