FRANCIS ALBERT SINATRA & ANTONIO CARLOS JOBIM Francis Albert Sinatra & Antonio Carlos Jobim

Francis Albert Sinatra & Antonio Carlos Jobim
Wykonanie
Nagranie

Tylko 28 minut trwał wydany 50 lat temu album "Francis Albert Sinatra & Antonio Carlos Jobim", owoc współpracy dwóch gigantów: interpretacji - Sinatry; kompozycji - Jobima. Najwybitniejszy twórca bossa novy miał już w Ameryce wysoką pozycję, podczas gdy sława wokalisty osiągnęła kolejny szczyt.

Sinatra zdobył dwie najważniejsze nagrody Grammy za albumy roku w 1966 i 1967 r. Jobima natomiast opromienił sukces w tej kategorii w 1964, kiedy jazzowy album "Getz/Gilberto" z jego kompozycjami wygrał rywalizację z popowymi tytułami. Płyta "Francis Albert Sinatra & Antonio Carlos Jobim" była nominowana w kategorii Album of the Year 1968, lecz przegrała z "Sierżantem Pepperem" Beatlesów.

Sinatra przybył do słynnego studia United Western Recorders w L.A. prosto z Barbadosu, gdzie spędził miesiąc miodowy z Mią Farrow. W studiu czekał już Jobim, który zagrał na fortepianie i gitarach, a także zaśpiewał kilka partii w duecie z Frankiem. W tle przygrywała orkiestra smyczkowa pod kierunkiem mistrza aranżacji Clausa Ogermana.

Trudniejsze partie gitarowe wykonał Al. Viola, a na instrumentach perkusyjnych zagrał Brazylijczyk Dom Um Romao. Bossa novy Jobima przeplatają się z amerykańskimi standardami. Rarytasem są pogaduszki Sinatry ze studia i dwa dodatkowe nagrania. Zremasterowany klasyk.

Marek Dusza
UNIVERSAL

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu