Parking Lot Symphony

TROMBONE SHORTY
Parking Lot Symphony

Funk

  • Wykonanie
  • Nagranie

Troy Andrews, pseudonim artystyczny Trombone Shorty, stanowi jedną z największych atrakcji festiwalowych. Wykonuje muzykę eklektyczną, łączącą jazz tradycyjny, funk, rock, zydeco, blues, funk i hip-hop, wszystkie nurty, jakie kłębią się w Nowym Orleanie. Jest stałą gwiazdą New Orleans Jazz & Heritage Festival, wydając koncertowy album niemal z każdego występu.

Andrews zaczął grać na dziecięcej wersji puzonu od czwartego roku życia, a od ośmiu lat stoi na czele zespołu Trombone Shorty & Orleans Avenue. Sukcesy komercyjne zwróciły uwagę Dona Wasa, szefa Blue Note Records. Dzięki perfekcyjnej produkcji album "Parking Lot Symphony" należy zaliczyć do najlepszych w dyskografii Andrewsa.

Płyta "Parking Lot Symphony" zaczyna się od elegii w stylu nowoorleańskim na puzon, trąbkę, saksofon barytonowy i saksofon tenorowy. Trombone Shorty gra tu nostalgiczne solo na trąbce. W innych utworach zasiada także do fortepianu elektrycznego, a także śpiewa.

Już w drugim temacie "It Ain`t No Use" dołącza ferajna muzyków i chórek, tworząc 14-osobowy big band. To potencjalny hit w stylu r`n`b, a powodzenie mogą zapewnić chwytliwy temat i żywiołowe solówki. Tytułowy "Parking Lot Symphony" brzmi jak najlepsze soulowe hity z lat 70. Skojarzenie z Earth Wind & Fire wielce uzasadnione. Doskonała płyta do auta.

Marek Dusza
BLUE NOTE/UNIVERSAL

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj