MAX RICHTER Infra

Infra
Wykonanie
Nagranie

Niemiec z urodzenia, Brytyjczyk z wyboru, Max Richter, szybko dołączył do grona najpopularniejszych kompozytorów muzyki współczesnej. Po studiach założył grupę Piano Circus wykonującą muzykę z kręgu minimalistów. Pierwsza uznana kompozycja wykonana solo na fortepianie "Memoryhouse" nawiązywała do aktualnych wydarzeń o światowym zasięgu. 

Jego oryginalne utwory balansujące na granicy eksperymentu i popowej formy wzbudzają coraz większe zainteresowanie słuchaczy, którzy wcześniej muzykę współczesną omijali dużym łukiem. Najsłynniejsze jego dzieło "Sleep" trwa osiem godzin i zostało napisane tak, by słuchać go w czasie snu, nawet na koncertach, bowiem organizuje się specjalne leżanki dla publiczności.

Album "Infra" został wydany po raz pierwszy w 2010 r. Zawiera trzynaście ponumerowanych utworów o tytułach "Infra 1-8" i "Journey 1-5". Partie fortepianu i instrumentów elektronicznych wykonuje sam kompozytor, natomiast kwintet smyczkowy pełni rolę uzupełniającą dla fortepianowych pasaży bądź wychodzi na pierwszy plan.

Płyta rozpoczyna się od szumów i sygnałów nadawanych Morse`em jakby ze stacji kosmicznej. Łagodne akordy fortepianu pozwalają zejść na Ziemię i zanurzyć się w kontemplacji. "Infra" została napisana dla baletu, a inspiracją były zamachy w Londynie w 2005 r.

Marek Dusza
DG/UNIVERSAL MUSIC

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu