Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Season High

LITTLE DRAGON
Season High

Trip hop

Szwedzi z Little Dragon mają na koncie nominację do Grammy i markę jednej z najciekawszych formacji w kategorii downtempo/trip hop. Swój piąty album zrealizowali z rozchwytywanym ostatnio Jamesem Fordem z Simian Moblile Disco.

Ford ratował reputację tak znanych marek, jak: Arctic Monkeys, Florence And The Machine, Klaxons i Depeche Mode. Ma on swój patent na robienie tanecznej elektroniki i z konsekwencją realizuje go także ze Szwedami. 

Jak sami mówią, mieszkają w Göteborgu, w dość nudnym i szarym mieście, stąd minorowy klimat większości ich piosenek. Na "Season High" dominuje mroczna i powściągliwa elektronika, a jedynym światełkiem rozświetlającym szarość nagrań jest delikatny wokal Yukimi Nagano.

W tym dość posępnym zestawie niezwykle jasno prezentują się żywe utwory naznaczone soulowo-funkowym duchem, jak opatrzony orientalną melodyjką i rockową gitarą "Celebrate", przepełniony erotyzmem w stylu Prince`a "High" czy roztańczony "Sweet".

Grzegorz Dusza
WARNER

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - czerwiec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Znowu kolumny.... Ale tym razem polecam test pięciu modeli za ok. 4000 zł nie tylko dlatego, że można w nim znaleźć propozycje warte uwagi, ale też dlatego, że znalazły się w nim konstrukcje, które swoim indywidualizmem, kontrowersyjnością, brzmieniem nawet ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio