Season High

LITTLE DRAGON
Season High

Trip hop

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Szwedzi z Little Dragon mają na koncie nominację do Grammy i markę jednej z najciekawszych formacji w kategorii downtempo/trip hop. Swój piąty album zrealizowali z rozchwytywanym ostatnio Jamesem Fordem z Simian Moblile Disco.

Ford ratował reputację tak znanych marek, jak: Arctic Monkeys, Florence And The Machine, Klaxons i Depeche Mode. Ma on swój patent na robienie tanecznej elektroniki i z konsekwencją realizuje go także ze Szwedami. 

Jak sami mówią, mieszkają w Göteborgu, w dość nudnym i szarym mieście, stąd minorowy klimat większości ich piosenek. Na "Season High" dominuje mroczna i powściągliwa elektronika, a jedynym światełkiem rozświetlającym szarość nagrań jest delikatny wokal Yukimi Nagano.

W tym dość posępnym zestawie niezwykle jasno prezentują się żywe utwory naznaczone soulowo-funkowym duchem, jak opatrzony orientalną melodyjką i rockową gitarą "Celebrate", przepełniony erotyzmem w stylu Prince`a "High" czy roztańczony "Sweet".

Grzegorz Dusza
WARNER

Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio