Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Chodź tu

PAULINA PRZYBYSZ
Chodź tu

Soul

Wkrótce po wydaniu albumu Natalii Przybysz swoją premierę miała płyta jej siostry Pauliny. W poprzedniej dekadzie tworzyły Sistars, grupę która odegrała ogromną rolę w popularyzacji hip hopu i r`n`b w naszym kraju. Potencjał sióstr i talent były jednak tak wielkie, że zapragnęły robić coś więcej.

Po rozwiązaniu formacji, Paulina występowała pod różnymi pseudonimami, ale pozostawała jakby w cieniu bardziej rozpoznawalnej siostry. W końcu wydaje płytę pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo "ma coś konkretnego do powiedzenia". I podąża w zupełnie innym kierunku niż Natalia.

Z pomocą dość licznego grona młodych producentów zanurza się w nowoczesne czy wręcz eksperymentalne brzmienia, które wykorzystują współcześni światowi twórcy r'n'b. Nie boi się hiphopowych bitów, w jej ciele wciąż bije soulowa dusza. W jej głosie jest ten feeling, który wyróżnia czarnoskórych wykonawców zza oceanu.

Paulina Przybysz doskonale radzi sobie w naładowanych funkowym pulsem utworach, jak i spokojniejszych piosenkach. Nie oddaliła się od stylistyki Sistars tak bardzo jak Natalia, co pewnie fani tej grupy przyjmą z ulgą. Jedno, co łączy siostry, to ostry przekaz tekstów. Siła sióstr wciąż istnieje.

Grzegorz Dusza
KAYAX

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio