Chodź tu

PAULINA PRZYBYSZ
Chodź tu

Soul

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Wkrótce po wydaniu albumu Natalii Przybysz swoją premierę miała płyta jej siostry Pauliny. W poprzedniej dekadzie tworzyły Sistars, grupę która odegrała ogromną rolę w popularyzacji hip hopu i r`n`b w naszym kraju. Potencjał sióstr i talent były jednak tak wielkie, że zapragnęły robić coś więcej.

Po rozwiązaniu formacji, Paulina występowała pod różnymi pseudonimami, ale pozostawała jakby w cieniu bardziej rozpoznawalnej siostry. W końcu wydaje płytę pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo "ma coś konkretnego do powiedzenia". I podąża w zupełnie innym kierunku niż Natalia.

Z pomocą dość licznego grona młodych producentów zanurza się w nowoczesne czy wręcz eksperymentalne brzmienia, które wykorzystują współcześni światowi twórcy r'n'b. Nie boi się hiphopowych bitów, w jej ciele wciąż bije soulowa dusza. W jej głosie jest ten feeling, który wyróżnia czarnoskórych wykonawców zza oceanu.

Paulina Przybysz doskonale radzi sobie w naładowanych funkowym pulsem utworach, jak i spokojniejszych piosenkach. Nie oddaliła się od stylistyki Sistars tak bardzo jak Natalia, co pewnie fani tej grupy przyjmą z ulgą. Jedno, co łączy siostry, to ostry przekaz tekstów. Siła sióstr wciąż istnieje.

Grzegorz Dusza
KAYAX

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio