A Novel of Anomaly

ANDREAS SCHAERER
A Novel of Anomaly

Etno-jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje tego wykonawcy

Kwartet szwajcarskiego wokalisty powstał dość przypadkowo poprzez dokooptowanie do duetu Schaerer - Lucas Niggli (perkusja): fińskiego gitarzysty Kalle Kalimy i włoskiego akordeonisty Luciano Biondiniego. O ile poprzedni tytuł firmowany przez Schaerera stanowił ambitne połączenie improwizacji głosem z symfoniką dużej orkiestry, to niniejszy album ma znacznie bardziej kameralny i relaksujący charakter.

Umiejętności wokalne lidera są imponujące zarówno w aspekcie warsztatowym, jak i pomysłowości. Na przykład w utworze "Stagione" Andreas Schaerer imituje do złudzenia ton flugelhornu i chociażby dla tylko tego utworu warto posiadać ten kompakt. Twórcami repertuaru są wszyscy członkowie formacji, każdy stara się przedstawić coś szczególnego z rodzimej kultury, choć nierzadko wątki te ulegają dalszemu wymieszaniu.

Śpiewając w różnych językach, Andreas Schaerer potrafi za każdym razem oddać cechy indywidualne tamtych stron. Biondini wnosi do gry kwartetu pewne rozmarzenie, a Kalima pewną surowość. Nigglemu należy się uznanie za skuteczne i nienatarczywe podkreślanie warstwy rytmicznej. Wypowiedzi kwartetu cechuje lekkość zarówno w kreśleniu melodii, jak i w improwizacjach. Często są to popisy zbiorowe, wypływające całkiem naturalnie.

Cezary Gimiński
ACT/GIGI DISTRIBUTION

Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio