Ja, wolny człowiek

PIOTR BUKARTYK
Ja, wolny człowiek

Piosenka autorska

  • Wykonanie
  • Nagranie

Zaledwie kilka miesięcy po płycie "O zgubnym wpływie wyższych uczuć" Piotr Bukartyk opublikował kolejną porcję piosenek. Ten pośpiech jest o tyle uzasadniony, że wypełniają go utwory pisane na bieżąco na temat aktualnych wydarzeń. Artysta wykonywał je w porannej audycji Wojciecha Manna, zaskarbiając sobie sympatię słuchaczy i niechęć obecnego szefostwa Trójki.

"Chciałbym móc powiedzieć, że tą płytą zamykam pewien rozdział, ale wiem, że ten rozdział wolałby, żebym to ja się zamknął" - tak z goryczą i przekąsem mówi muzyk. Trzeba dużej wprawności pióra i pomysłowości, by móc co tydzień przygotować piosenkę z tak trafnym i aktualnym tekstem i jeszcze dobrać do słów odpowiednią melodię. To cecha najwspanialszych bardów.

Wszystkie piosenki zostały nagrane "na setkę", bo każda z nich miała w radio właśnie taką premierę. Słyszymy tylko dwie gitary akustyczne i głos Piotra Bukartyka. "Ja, wolny człowiek" z podtytułem "z czwartku na piątek vol. 2" stanowi swobodną artystyczną wypowiedź wnikliwego obserwatora, człowieka zatroskanego o losy państwa, kochającego ludzi. Warto zapoznać się z tym wydawnictwem, bo to ważna pamiątka naszych czasów.

Grzegorz Dusza
MYSTIC

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj