Manekin

MS. OBSESSION
Manekin

Klubowe rytmy

  • Wykonanie
  • Nagranie

Ms. Obsession to Aleksandra Warchoł - wokalistka i multiinstrumentalistka z Chełmna. Zaczynała od punk rocka, by z czasem zainteresować się soulem i klubowymi rytmami.

Jej płyta "Manekin" jest zaproszeniem do jej własnego świata, wypełnionego niekonwencjonalnymi elektronicznymi bitami, barwnymi syntezatorowymi pasażami i bajkowym klimatem. Jej rapowane i śpiewane partie o soulowym posmaku stanowią dopełnienie tej wciągającej układanki.

Ms. Obsession inspirują takie postacie, jak David Lynch, Salvador Dali czy Michaił Bułhakow. Stąd w jej twórczości ten niecodzienny sposób patrzenia na świat, nieco surrealistyczny, dziwny. Jej wokal rozpływa się w całej palecie futurystycznych elektronicznych dźwięków. Na tym tle jakże konwencjonalnie zabrzmiała piosenka "Freedom", która z powodzeniem mogłaby trafić na playlisty.

Komercyjny potencjał ma także "Poszarpane serca", przywołujący te najbardziej rozmarzone utwory Meli Koteluk. Na przeciwnym biegunie znalazły się okraszone parkietowym techno-bitem "Help Me" oraz triphopowy "You And I".

Grzegorz Dusza
POLSKIE RADIO

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj