The Echo of You

KIRA SKOV
The Echo of You

Poezja śpiewana

  • Wykonanie
  • Nagranie

Tym albumem Skov przelała na strofy piosenek swoje uczucia po stracie męża-przyjaciela Nicolaia Munch-Hansena, wysoko cenionego kontrabasisty, kompozytora i lidera duńskiej sceny muzycznej. Skov i Munch-Hansen mieli bardzo zbliżone wizje artystyczne; czy był to jazz, czy gatunki pokrewne. Po utracie partnera Skov szybko zabrała się do pisania przedstawionego na płycie materiału, co z pewnością oddało wierniej stan jej ducha.

Do większości utworów opatrzonych własnymi lirykami napisała też muzykę. Charakter kompozycji jest wybitnie nostalgiczny, autorka śpiewa delikatnym i lekko drżącym głosem, nadając całości elegijnej aury. Elektroakustyczna aranżacja z ważnym udziałem instrumentów smyczkowych została bardzo adekwatnie dobrana do melancholijnej natury piosenek.

Sesję nagraniową w bristolskim studio (grupy Portishead) nadzorował John Parish, który specjalizuje się w realizacji takich klimatów. Parish współpracował wcześniej ze Skov. Wymownie symbolicznym pomysłem w utworze tytułowym, i kilku następnych, jest dodanie instrumentalnego echa podążającego za głosem wokalistki. Najbardziej wzruszającym momentem albumu jest wykonanie kompozycji "Lilac Sky" w dwugłosie Skov z Bonnie Prince Billie.

Cezary Gumiński
STUNT/MULTIKULTI

Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj