The Echo of You

KIRA SKOV
The Echo of You

Poezja śpiewana

  • Wykonanie
  • Nagranie

Tym albumem Skov przelała na strofy piosenek swoje uczucia po stracie męża-przyjaciela Nicolaia Munch-Hansena, wysoko cenionego kontrabasisty, kompozytora i lidera duńskiej sceny muzycznej. Skov i Munch-Hansen mieli bardzo zbliżone wizje artystyczne; czy był to jazz, czy gatunki pokrewne. Po utracie partnera Skov szybko zabrała się do pisania przedstawionego na płycie materiału, co z pewnością oddało wierniej stan jej ducha.

Do większości utworów opatrzonych własnymi lirykami napisała też muzykę. Charakter kompozycji jest wybitnie nostalgiczny, autorka śpiewa delikatnym i lekko drżącym głosem, nadając całości elegijnej aury. Elektroakustyczna aranżacja z ważnym udziałem instrumentów smyczkowych została bardzo adekwatnie dobrana do melancholijnej natury piosenek.

Sesję nagraniową w bristolskim studio (grupy Portishead) nadzorował John Parish, który specjalizuje się w realizacji takich klimatów. Parish współpracował wcześniej ze Skov. Wymownie symbolicznym pomysłem w utworze tytułowym, i kilku następnych, jest dodanie instrumentalnego echa podążającego za głosem wokalistki. Najbardziej wzruszającym momentem albumu jest wykonanie kompozycji "Lilac Sky" w dwugłosie Skov z Bonnie Prince Billie.

Cezary Gumiński
STUNT/MULTIKULTI

Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio