LEON BRIDGES Good Thing

Good Thing
Wykonanie
Nagranie

28-letni muzyk zadebiutował pod koniec 2014 roku świetnie przyjętym albumem "Coming Home", który uzyskał dwie nominacje do nagrody Grammy. Jego czysty, delikatny i kojący głos porównywano do Sama Cooke`a i Percy`ego Sledge`a. Widziano w nim nawet reinkarnację tych artystów - tak stylowo i intymnie zabrzmiał na swoim albumie.

Nawiązania do retro znajdziemy także na nowej płycie Amerykanina, choć nie są one już tak jednoznaczne. Leon Bridges zdecydowanie poszerzył paletę barw, którymi maluje swoje piosenki. Oprócz klasycznego soulu, bliskie są mu jazzowe klimaty, nu soul spod znaku D`Angelo i Maxwella, współczesny R&B, funky, a nawet podbarwione elektroniką down-tempo.

Taneczne utwory bronią się w całym zestawie najsłabiej. Siłą Leona Bridgesa pozostają sypialniane ballady. Artysta wykonuje je z wielką subtelnością i zmysłowością w głosie, niemal muskając uszy słuchacza. W efekcie na "Good Thing" mamy do czynienia ze zdecydowanie bardziej zróżnicowanym dziełem niż poprzednio, ale wciąż osadzonym w klasyce czarnej muzyki.

Jeśli przeoczyliście debiut, to nic nie szkodzi. Można zacząć poznawać Leona od jego nowej płyty, a "Coming Home" zostawić sobie na deser.

Grzegorz Dusza
SONY

INNE PŁYTY AUTORA
Coming Home
Inne
Coming Home

Legendarny wokalista soulowy Sam Cooke nie zmartwychwstał ani nie odnaleziono jego nieznanych nagrań. Słuchamy "Coming Home" - albumu Leona Bridgesa, sprawcy największej soulowej sensacji 2015 roku.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu