FLAVIO CUCCHI Plays Chick Corea

Plays Chick Corea
Wykonanie
Nagranie

Urodzony we Włoszech w 1949 r. Flavio Cucchi zaczął naukę gry na gitarze w wieku pięciu lat, a już trzy lata później zagrał pierwszy recital muzyki klasycznej. W latach 60. współpracował z artystami popowymi, a następnie zainteresował się rockiem progresywnym.

Na początku lat 70. powrócił do klasyki, wstąpił do Konserwatorium we Florencji, gdzie studiował pod kierunkiem Alvaro Company. Wykonywał muzykę współczesną z grupą Garbarino Ensemble, a następnie koncertował z zespołem Solisti del Teatro alla Scala. Pierwsze kompozycje jazzowe nagrał na płytę "From Dowland to Chick Corea".

- Gra muzyka tak kreatywnego jak Flavio zainspirowała mnie do dokończenia kompozycji na gitarę, którą rozpocząłem jako pewien eksperyment - mówi Chick Corea. Swoje "Six Ruminations for guitar" Corea zadedykował właśnie Flavio Cucchiemu. Album rozpoczyna jednak "12 Children’s Songs", napisanych przez Coreę na fortepian solo.

Oba dzieła słyszymy tu w nowych aranżacjach włoskiego gitarzysty. Urokliwe melodie zyskały nowe brzmienie i radosne, wirtuozerskie wykonanie. Album Flavio Cucchi Plays Corea uzupełniają kompozycje współczesne. Można słuchać tej płyty na okrągło.

Marek Dusza
Naxos/CMD

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu