Plays Chick Corea

FLAVIO CUCCHI
Plays Chick Corea

Muzyka współczesna

  • Wykonanie
  • Nagranie

Urodzony we Włoszech w 1949 r. Flavio Cucchi zaczął naukę gry na gitarze w wieku pięciu lat, a już trzy lata później zagrał pierwszy recital muzyki klasycznej. W latach 60. współpracował z artystami popowymi, a następnie zainteresował się rockiem progresywnym.

Na początku lat 70. powrócił do klasyki, wstąpił do Konserwatorium we Florencji, gdzie studiował pod kierunkiem Alvaro Company. Wykonywał muzykę współczesną z grupą Garbarino Ensemble, a następnie koncertował z zespołem Solisti del Teatro alla Scala. Pierwsze kompozycje jazzowe nagrał na płytę "From Dowland to Chick Corea".

- Gra muzyka tak kreatywnego jak Flavio zainspirowała mnie do dokończenia kompozycji na gitarę, którą rozpocząłem jako pewien eksperyment - mówi Chick Corea. Swoje "Six Ruminations for guitar" Corea zadedykował właśnie Flavio Cucchiemu. Album rozpoczyna jednak "12 Children’s Songs", napisanych przez Coreę na fortepian solo.

Oba dzieła słyszymy tu w nowych aranżacjach włoskiego gitarzysty. Urokliwe melodie zyskały nowe brzmienie i radosne, wirtuozerskie wykonanie. Album Flavio Cucchi Plays Corea uzupełniają kompozycje współczesne. Można słuchać tej płyty na okrągło.

Marek Dusza
Naxos/CMD

Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj