Wanderer

CAT POWER
Wanderer

Piosenka autorska

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Sześć lat po albumie "Sun" ukazuje się kolejne dzieło amerykańskiej songwriterki Chan Marshall, bardziej znanej jako Cat Power. Artystka jest obecna na scenie alternatywnej od początku lat 90. W tym czasie wyrobiła sobie markę introwertyczki tworzącej utwory, które wymykają się gatunkowym szufladkom. Odnajdziemy w nich elementy indie rocka, folku, bluesa, country i popu.

O sobie mówi, że jest wędrowcem, który od miasta do miasta podróżuje z gitarą i opowiada historie, często poruszające najbardziej intymne tematy. Nowy album - "Wanderer" stworzyła w hołdzie dla swoich poprzedników, pieśniarzy folkowych, bluesmanów i wszystkich innych. Jak zaznacza, wszyscy byli wędrowcami, a ona ma szczęście być wśród nich. Pewnie dlatego często decyduje się na minimalistyczny podkład gitary bądź pianina, by bardziej wyeksponować tekstowy przekaz.

Jej głos ma hipnotyczną moc, ujmuje głębią i barwą. Cat Power wspaniale buduje klimat piosenek, wśród których odnajdziemy choćby wielki przebój Rihanny "Stay", ale w jakże odmiennej, dość ascetycznej wersji. W ten sposób Amerykanka nawiązuje do albumów, na których śpiewała wyłącznie covery. Warto zwrócić uwagę także na znakomity duet z Laną Del Ray w piosence "Women".

To nie jest muzyka trafiająca z miejsca do słuchacza. Trzeba wczuć się w jej nastrój, a odwzajemni się nam wspaniałymi doznaniami.

Grzegorz Dusza
Domino/Sonic

Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj