CAT POWER Wanderer

Wanderer
Wykonanie
Nagranie

Sześć lat po albumie "Sun" ukazuje się kolejne dzieło amerykańskiej songwriterki Chan Marshall, bardziej znanej jako Cat Power. Artystka jest obecna na scenie alternatywnej od początku lat 90. W tym czasie wyrobiła sobie markę introwertyczki tworzącej utwory, które wymykają się gatunkowym szufladkom. Odnajdziemy w nich elementy indie rocka, folku, bluesa, country i popu.

O sobie mówi, że jest wędrowcem, który od miasta do miasta podróżuje z gitarą i opowiada historie, często poruszające najbardziej intymne tematy. Nowy album - "Wanderer" stworzyła w hołdzie dla swoich poprzedników, pieśniarzy folkowych, bluesmanów i wszystkich innych. Jak zaznacza, wszyscy byli wędrowcami, a ona ma szczęście być wśród nich. Pewnie dlatego często decyduje się na minimalistyczny podkład gitary bądź pianina, by bardziej wyeksponować tekstowy przekaz.

Jej głos ma hipnotyczną moc, ujmuje głębią i barwą. Cat Power wspaniale buduje klimat piosenek, wśród których odnajdziemy choćby wielki przebój Rihanny "Stay", ale w jakże odmiennej, dość ascetycznej wersji. W ten sposób Amerykanka nawiązuje do albumów, na których śpiewała wyłącznie covery. Warto zwrócić uwagę także na znakomity duet z Laną Del Ray w piosence "Women".

To nie jest muzyka trafiająca z miejsca do słuchacza. Trzeba wczuć się w jej nastrój, a odwzajemni się nam wspaniałymi doznaniami.

Grzegorz Dusza
Domino/Sonic

INNE PŁYTY AUTORA
Sun
Pop
Sun
Są albumy, które nie od razu trafiają do słuchacza. Po pierwszym przesłuchaniu najnowszej płyty Cat Power byłem mocno rozczarowany. Po rewelacyjnym "The Greatest" czy będącym udaną wycieczką w przeszłość, coverowym albumie "Jukebox" od artystki tej klasy oczekiwałem czegoś wyjątkowego.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu