DEAD CAN DANCE

Dionysus

Dionysus

Wykonanie

Nagranie

Każda płyta australijskiego duetu to wydarzenie dużego kalibru. Długo oczekiwany nowy krążek inspirowany jest mitem Dionizosa, boga witalnej siły natury, płodności i wina. To dzieło koncepcyjne, na które składają się dwa akty, prezentujące w siedmiu częściach różne aspekty mitu.

Muzyka autorstwa Lisy Gerrard i Brendana Perry`ego wymaga pełnego skupienia. "Dionysus" to płyta, której trzeba wysłuchać od początku do końca, chłonąc każdą nutkę. Mnóstwo tu aranżacyjnych smaczków i bogactwa melodii. Nagrania nie mają jednego azymutu, ale możemy wyłowić w nich inspiracje muzyką grecką, bałkańską, irlandzką, afrykańską czy bliskowschodnią.

Zrealizowany z rozmachem i patosem album "Dionysus" ma znamiona pogańskiego rytuału, a zarazem religijnego misterium. Grupa z powodzeniem wykorzystuje przeróżne instrumenty ludowe dopieszczając nagrania klimatyczną elektroniką i odgłosami natury. Nie zapominajmy także o magicznym głosie Lisy Gerrard, pełniącym rolę dodatkowego instrumentu, przenoszącym muzykę australijskiego duetu w niemal niebiańskie rejony.

Jest w tej produkcji odrobina szaleństwa związanego z praktykami religijnymi Dionizosa, ale i charakterystycznej dla zespołu dostojności i patosu. Dead Can Dance zagrają w czerwcu w Polsce.

Grzegorz Dusza
PIAS

INNE PŁYTY AUTORA
Anastasis
World music
Anastasis

Z wielkimi powrotami jest pewien problem. Stęsknione i rządne nowego materiału rzesze fanów oczekują co najmniej cudów, które mają zatrzeć lata tęsknoty i nadziei. Ale bądźmy szczerzy... Jak wielu muzykom się to udaje?

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu