Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

JUNGLE

For Ever

For Ever

Wykonanie

Nagranie

Rdzeń Jungle stanowi duet Josh i Tom, którzy skrywają się za literami "J" i "T". Ich pierwszy album zyskał nominację do Mercury Music Prize. Nowa płyta - "For Ever" - ugruntowuje wysoką pozycję Jungle na brytyjskiej scenie tanecznej. Jeśli debiut był wyimaginowaną ścieżką do miejsc w których nie byli, to druga płyta jest relacją z miejsc, które odwiedzili i odnosi się do ich związków, które nie przetrwały rozłąki.

Choć mamy środek zimy, to muzyka Jungle brzmi bardzo letnio i rozleniwiająco. U jej podstaw stoi soul, przetwarzany na różne sposoby. Jungle miesza go z elektroniką, hip hopem, funky, reggae, rockiem i popem. Do tego dochodzą falsetowe partie, śpiewane głównie w dwugłosie, oraz wpadające w ucho melodie.

Ta muzyka przywodzi na myśl amerykańskie taneczne kluby lat 70. Piosenki zostały nasycone klawiszowymi brzmieniami i ciepłym funkowym groovem gitary a la Nile Rodgers. Nie trzeba specjalnie wprawnego ucha, by usłyszeć, że przy powstaniu albumu maczali palce Brytyjczycy. Najwyższy poziom muzyki gwarantuje producencki udział Inflo, znanego z pracy z Michaelem Kiwanuką.

"For Ever" to udana płyta, przy której nie sposób się nudzić. Umili nam czas niezależnie od pory dnia i miejsca, w którym ją puścimy.

Grzegorz Dusza
XL/Sonic

INNE PŁYTY AUTORA
Jungle
Pop
Jungle

U podstaw muzyki Jungle stoi soul przetwarzany na różne sposoby. Mieszają go z elektroniką, hip hopem, funky, reggae, rockiem i popem. Do tego dochodzą falsetowe wokale i wpadające w ucho melodie. Ta muzyka przywodzi na myśl taneczne kluby lat 70. i początku 80.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu