7 Days Walking. Day One

LUDOVICO EINAUDI
7 Days Walking. Day One

Ambient

  • Wykonanie
  • Nagranie

- Wyobraź sobie, że każdego ranka wyglądasz przez okno, a widok, jaki masz przed oczami, daje ci codziennie inne wyjątkowe emocje i nastrój na cały dzień - tak swoje inspiracje opisuje Ludovico Einaudi, którego płyta "7 Days Walking. Day One" otwiera nowy cykl utworów.

- W styczniu ubiegłego roku często chodziłem na długie spacery, zawsze podążając mniej więcej tym samym szlakiem. Padał gęsty śnieg, a moje myśli wędrowały swobodnie pośród zamieci, gdzie wszystkie kształty traciły swoje kontury i kolory - dodaje. Motywy, które przychodziły mu do głowy podczas tych wędrówek, połączył w muzyczny labirynt. Rozwijając miniaturowe tematy, skierował je w różnych kierunkach, tworząc wariacje, które pojawią się na kolejnych płytach cyklu. W ciągu 7 miesięcy ukaże się 7 płyt – kompendium twórczości artysty zainspirowanego surowym pięknem Alp.

Cykl "7 Days Walking" został nagrany we wrześniu i październiku 2018 roku w Schloss Elmau w Niemczech i w londyńskim Air Studios. Oprócz grającego na fortepianie kompozytora słyszymy Federico Mecozziego na skrzypcach i altówce oraz Redi Hasa na wiolonczeli. Słynący z muzyki filmowej Ludovico Einaudi często wykorzystywał instrumenty elektroniczne, lecz tym razem swoje plastyczne, pobudzające wyobraźnię słuchacza obrazy tworzy za pomocą instrumentów akustycznych.

Marek Dusza
GAD Records Decca/Universal

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj