URNA AND KROKE Ser

Ser
Wykonanie
Nagranie

Wyjątkowy głos mongolskiej wokalistki Urny Chahar-Tugch poznałem dzięki jej albumowi nagranemu z triem Kroke. Oryginalny śpiew Urny znalazł uniwersalny kontekst przybliżający mongolskie stepy do naszej strefy geograficznej. Muzyka świata spotkała się w studiu Radia Kraków, dowodząc, że jest jedynym wehikułem nieznającym granic.

Urna urodziła się w rodzinie koczowniczych pasterzy na łąkach Ordos w Mongolii Wewnętrznej. "Jej głos przypomina świst wiatru, zimną śmiałość kamieni i palący żar słońca, bryzga jak wodospad i jest delikatny jak trzepoczące skrzydła motyla" - napisał o niej niemiecki krytyk.

Na płycie znalazły się tradycyjne pieśni mongolskich stepów i własne kompozycje Urny z jej tekstami wzbogacone o improwizacje: altowiolisty Tomasza Kukurby, akordeonisty Jerzego Bawoła i kontrabasisty Tomasza Laty. Aranżacje napisali wspólnie.

Tytuł albumu "Ser" oznacza przebudzenie. "Wysyłam moje brzmienia w wszechświat i łączę je z najlepszymi życzeniami dla każdego życia na Ziemi, niech to będzie pozytywne przesłanie dla wszystkich" - śpiewa w tytułowym utworze.

Muzycy Kroke pokazali kunszt wybitnych instrumentalistów o wielkiej wyobraźni i to dzięki nim ta intrygująca, bogata w różne brzmienia muzyka z łatwością dotrze do słuchaczy otwartych na oryginalne dźwięki.

Marek Dusza
UCT Production

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu