Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

JOEP BEVING

Henosis

Henosis

Wykonanie

Nagranie

Joep Beving najpierw podbił swoją kontemplacyjną muzyką serca użytkowników YouTube'a, zyskując miliony wyświetleń. Następnie podpisał kontrakt z wytwórnią Deutsche Grammophon, która wydała jego trzeci album.

YouTube śledzi wszystkie artystyczne poczynania wysokiego Holendra z długą brodą, a on sam dba, by je dokumentować. Nowemu albumowi "Henosis" towarzyszy 16-minutowy film, pozwalający lepiej zrozumieć, o czym opowiadają jego kompozycje. To balet kobiety i mężczyzny pokazujący cechy charakteru obojga, wynikające z tego konsekwencje. Kobieta reprezentuje wzniosłe uczucia, a mężczyzna chęć dominacji i egoizm. Niezwykle nastrojowa muzyka silnie pobudza wyobraźnię, więc może nawet lepiej nie sugerować się filmem.

Brzmienie fortepianu Joepa Bevinga jest nieco przytłumione, nie narzuca się, sprawia momentami wrażenie preparowanego. Ze smakiem, subtelnie wykorzystuje elektroniczne brzmienia. Pojawiają się także smyczki i organy wnoszące podniosły nastrój. Niezrozumiała deklamacja niepokoi, a to dlatego, byśmy nie wpadli w odrętwienie.

Druga płyta CD zawiera bardziej zróżnicowaną muzykę, dramaturgia zagęszcza się, paleta brzmień się poszerza. Joep Beving znalazł oryginalny sposób na ilustrowanie swoich wizji, a balet jest doskonałym partnerem tej muzyki bez granic.

Marek Dusza
Deutsche Grammophon/Universal

INNE PŁYTY AUTORA
Solipsism
Pop
Solipsism

Jak tu nie mówić o popularności Joepa Bevinga, skoro jego album nagrany nocami z myślą o tym, że będzie odtwarzał go tylko rodzinie, ma ponad 85 mln odtworzeń w serwisie Spotify. Kiedy wytwórnie płytowe zorientowały się, jaki potencjał kryje w sobie dzieło olbrzyma z Amsterdamu, cztery z nich zaczęły bić się o kontrakt z nim. Wygrała, o dziwo, Deutsche Grammophon i wydała jego amatorską płytę pod swoim szyldem. Nagrała też album "Prehension", który nawet wcześniej dotarł do Polski.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu