BEYONCE Homecoming

Homecoming
Wykonanie
Nagranie

Beyonce została pierwszą czarnoskórą kobietą w roli głównej gwiazdy słynnego festiwalu Coachella. W 20-letniej historii imprezy tylko dwie panie były headlinerami - dwukrotnie Bjork, a raz Lady Gaga. Występ Beyonce zdecydowanie różni się od tego, jaki prezentuje na regularnej trasie.

Wokalistka bardziej niż na samym widowisku skupia się na stronie muzycznej. Choć i tu nie zabrakło elementów wielkiego show, mającego podkreślić wyjątkowość występu. Przez scenę przewija się mnóstwo wykonawców, mamy do czynienia ze starannie wyreżyserowaną akcją. Oprócz regularnego zespołu towarzyszą jej: orkiestra dęta i marszowa, chóry gospel, są specjalni goście na czele z jej mężem Jay-Z i koleżankami z Destiny's Child - Kelly Rowland i Michelle Williams - oraz tancerze. To wszystko zostało wpisane w tradycję kulturową i dziedzictwo czarnej społeczności, której prezentacja była głównym celem Beyonce.

Dwugodzinny przegląd repertuaru od czasów Destiny's Child po album "Lemonade" imponuje rozmachem, ale w tak dużej dawce po pewnym czasie powoduje uczucie znużenie. Czasem mniej znaczy lepiej, a w tym wypadku natłok impulsów i głośność występu wywołują rodzaj oszołomienia. "Homecoming" to nie tylko koncertowa płyta, ale i filmowy dokument, który można oglądać na Netfliksie.

Grzegorz Dusza
Sony

INNE PŁYTY AUTORA
I am...Sasha Fierce
Pop
I am...Sasha Fierce
Choć Beyonce ma dopiero 27 lat, już należy do najbardziej utytułowanych i wpływowych postaci amerykańskiego show-biznesu. Stała się ikoną popkultury, podziwianą i uwielbianą przez publiczność. Z kierowaną przez siebie dziewczęcą grupą Destiny`s Child osiągnęła sławę.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu