Homecoming

BEYONCE
Homecoming

Soul

  • Wykonanie
  • Nagranie

Beyonce została pierwszą czarnoskórą kobietą w roli głównej gwiazdy słynnego festiwalu Coachella. W 20-letniej historii imprezy tylko dwie panie były headlinerami - dwukrotnie Bjork, a raz Lady Gaga. Występ Beyonce zdecydowanie różni się od tego, jaki prezentuje na regularnej trasie.

Wokalistka bardziej niż na samym widowisku skupia się na stronie muzycznej. Choć i tu nie zabrakło elementów wielkiego show, mającego podkreślić wyjątkowość występu. Przez scenę przewija się mnóstwo wykonawców, mamy do czynienia ze starannie wyreżyserowaną akcją. Oprócz regularnego zespołu towarzyszą jej: orkiestra dęta i marszowa, chóry gospel, są specjalni goście na czele z jej mężem Jay-Z i koleżankami z Destiny's Child - Kelly Rowland i Michelle Williams - oraz tancerze. To wszystko zostało wpisane w tradycję kulturową i dziedzictwo czarnej społeczności, której prezentacja była głównym celem Beyonce.

Dwugodzinny przegląd repertuaru od czasów Destiny's Child po album "Lemonade" imponuje rozmachem, ale w tak dużej dawce po pewnym czasie powoduje uczucie znużenie. Czasem mniej znaczy lepiej, a w tym wypadku natłok impulsów i głośność występu wywołują rodzaj oszołomienia. "Homecoming" to nie tylko koncertowa płyta, ale i filmowy dokument, który można oglądać na Netfliksie.

Grzegorz Dusza
Sony

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj