LOR

Lowlight

Lowlight

Wykonanie

Nagranie

Lor tworzą cztery dziewczyny z Krakowa: Julia Skiba (pianino), Jagoda Kudlińska (śpiew), Julia Błachuta (skrzypce) i odpowiedzialna za teksty Paulina Sumera. Choć w momencie wydania płyty były jeszcze nastolatkami, debiut grupy prezentuje się bardzo dojrzale. Ich talent zdążyła już poznać publiczność na największych polskich festiwalach - Open`er, Off i Orange Warsaw.

Płyta "Lowlight" składa się z piętnastu spójnych koncepcyjnie utworów. Z pewnością warto pochylić się nad pięknymi harmoniami i ornamentami, którymi obudowana jest muzyka zespołu. Fortepian, skrzypce, głos, czasem wielogłosy współbrzmią ze sobą w sposób perfekcyjny, stanowią jedność.

Piosenki mają poetycki, niemal baśniowy klimat. Przeciągłe frazy instrumentów i delikatny wokal wprowadzają nas w stan nirwany. Muzyka kwartetu czerpie z najlepszych dokonań popowej kameralistyki i indie folku spod znaku Agnes Obel i Birdy. Potrafi poruszyć, wyciszyć, pochłonąć bez reszty. Estetycznie dopieszczone nagrania i subtelne melodie LOR dają poczucie pełnego relaksu.

Przeszkodą w pełnym zrozumieniu dzieła mogą być jedynie anglojęzyczne teksty, tak samo melancholijne jak muzyka zespołu. Ponadprzeciętny debiut, z którym trzeba się zapoznać.

Grzegorz Dusza
Agora

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu