Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

PAWEŁ ŁUKASZEWSKI

To, co najpiękniejsze

To, co najpiękniejsze

Wykonanie

Nagranie

Dwa lata temu w Operze i Filharmonii Podlaskiej kompozytor i dyrygent Paweł Łukaszewski obchodził dwa jubileusze: 50-lecie urodzin i 25-lecie pracy artystycznej. Podwójny album "The Very Best Of" – "To, co najpiękniejsze" został pięknie wydany z grubą książeczką i płytami wytłoczonymi w warstwie 24-karatowego złota.

To wydanie kolekcjonerskie i audiofilskie, bowiem nagrania brzmią wyśmienicie. Piętnaście utworów nagrano w latach 1996–2016 w trzech warszawskich kościołach, sali koncertowej UM im. F. Chopina, a także na Uniwersytecie w Seulu, gdzie Korean Chamber Ensemble wykonało Winterreise Pawła Łukaszewskiego z 1993 r.

Album "To, co najpiękniejsze" otwiera Prayer to the Guardian Angel (Modlitwa do Anioła Stróża) na chór żeński, fortepian i kule chińskie. Niesamowity, tajemniczy nastrój kierujący wykonaniem Łukaszewski osiągnął przez partie szeptane, minimalistyczny akompaniament fortepianu i brzęczące w tle kule.

Piotr Gusnar i Agnieszka Przemyk-Bryła wprowadzają nastrój zadymy w Arii na saksofon sopranowy i fortepian. Przejmujące jest wykonanie Ostatniego listu św. Maksymiliana Marii Kolbego do Matki w wykonaniu chóru mieszanego ATK.

Poruszające wyobraźnię utwory na orkiestrę, jak Sinfonietta i Adagietto, oraz orkiestrę i chór: Missa de Maria a Magdala a także I Symfonia o Opatrzności trafiły na drugi krążek albumu.

Marek Dusza
DUX

INNE PŁYTY AUTORA
Motets
Inne
Motets

Dorobek kompozytorski Pawła Łukaszewskiego wieńczą liczne nagrody, które w polskich konkursach trudno policzyć. Przypomnę tylko II nagrodę w 27. Konkursie Florilege Vocal de Tours we Francji za utwór "Crucem tuam adoramus, Domine" z cyklu dwóch motetów wielkopostnych" na chór mieszany a cappella.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu