JAMILA WOODS

Legacy! Legacy!

Legacy! Legacy!

Wykonanie

Nagranie

W poszukiwaniu nowych interesujących soulowych głosów natrafiłem na drugi w karierze album Jamili Woods. Jej debiut "Heaven"(2016) był słowno-muzyczną odą do rodzinnego miasta Chicago. Artystka czynnie działa w stowarzyszeniu Young Chicago Authors, które wspiera literacko utalentowaną młodzież. Sama zresztą zaczynała od poezji, a zaangażowanie w karierę muzyczną przyszło dopiero później.

Płyta "Legacy! Legacy!", czyli ("Dziedzictwo! Dziedzictwo!") jest hołdem dla znanych czarnoskórych artystów. Każda piosenka jest dedykowana wybitnej postaci z przeszłości, która była inspiracją dla Woods. Tytuły utworów to jednocześnie imiona artystów. Znaleźli się wśród nich: Betty Davis, Zora Neale Hurston (pisarka), Nikki Giovanni (poetka), Sonia Sanchez (poetka), Frida Kahlo (malarka), Eartha Kitt, Miles Davis, Muddy Waters, Jean-Michel Basquiat (grafity), Sun Ra, Octavia Butler (pisarka) i James Baldwin (pisarz).

Mamy więc na "Legacy! Legacy!" przegląd postaci związanych nie tylko z muzyką, ale i szeroko rozumianą sztuką. Historyczne postacie łącza się tu z nowocześnie opracowanym, przyjemnie kołyszącym soulem. Bardzo śpiewny wokal artystki i swoboda w operowaniu głosem nieodparcie kojarzą się z Eryką Badu. Jedna z najlepszych soulowych płyt ubiegłego roku.

Grzegorz Dusza
Jagjagwar/PIAS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu