PUSS N BOOTS

Sister

Sister

Wykonanie

Nagranie

Sześć lat temu trzy urocze dziewczyny z Brooklynu: Norah Jones, Sasha Dobson i Catherine Popper wydały pierwszy album "No Fools, No Fun" ("Bez psot nie ma zabawy"). Rzeczywiście przyjaciółki bawią się świetnie od 12 lat tworząc przy okazji nietuzinkową, łatwo wpadającą w ucho muzykę. Wszystkie śpiewają i grają na gitarach, o dziwo, Norah - na elektrycznej.

Sasha dodaje partie perkusyjne, a Catherine basowe, tworząc koleżeński, samowystarczalny zespół, który był swego czasu sensacją klubu The Bell House na Brooklynie. Po latach postanowiły przypomnieć się publiczności nową płytą "Sister".

Jak poprzednio, i tym razem same napisały kilka nowych piosenek, sięgnęły też po ulubione standardy: "Angel Dream" Toma Petty’ego czy "The Grass Is Blue" Dolly Parton. - Ten zespół jest przygodą, nasze śpiewanie wydaje się najbardziej naturalną rzeczą na świecie - mówi Norah.

Trio rozwija swoje pomysły podczas spontanicznych spotkań, a nowe utwory powstają dzięki wspólnej pracy, nawet w godzinę. Tak było z "It’s Not Easy", która zaczyna się od niepokojących riffów gitary Norah, prostego rytmu perkusji, a kończy na chóralnym śpiewaniu.

Puss N Boots zachwycają muzykalnością, surowym brzmieniem i swobodą, z jaką wykonują bezpretensjonalne piosenki, zapewniając słuchaczom relaks na wysokim poziomie.

Marek Dusza
Blue Note/Universal

INNE PŁYTY AUTORA
No Fools, No Fun
Inne
No Fools, No Fun
Trzy urocze młode damy chwyciły za gitary, sięgnęły po klasyczny amerykański repertuar country, folku, rocka i pod prowokacyjną nazwą Puss n Boots zdobyły lokalną popularność w Brooklynie. Nie wypłynęłyby zapewne na szersze wody, gdyby jedną z nich nie była megagwiazda Norah Jones.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu