THE AVALANCHES

Since I Left You XL/Sonic

Since I Left You XL/Sonic

Wykonanie

Nagranie

W 2000 roku w Australii, a na świecie w roku następnym, ukazał się debiutancki album kolektywu The Avalanches, którego mózgami byli Robbie Chater i Tony Di Blasi. Płyta została okrzyknięta arcydziełem w dziedzinie samplingu, dorównującym o kilka lat starszemu "Endtroducing" DJ Shadowsa. Jeszcze całkiem niedawno Los Angeles Times umieścił ją na liście albumów, które pomogą przejść przez kwarantannę. To dobry powód, by zainteresować się jej całkiem świeżą reedycją.

Album powstał z około 900 sampli (za wikipedią), choć jak sami mówią, mogło być ich nawet trzy i pół tysiąca. Australijczycy wykonali tytaniczną pracę, łącząc je w tak perfekcyjny sposób, że mamy wrażenie, jakbyśmy mieli do czynienia z doskonale zgraną kapelą grającą na żywych instrumentach, a nie dziełem perfekcyjnych techników.

"Since I Left You XL/Sonic" The Avalanches to album afirmujący życie, będący ścieżką dźwiękową do zwariowanej nocnej imprezy. Utwory przechodzą płynnie jeden w drugi, sprawiając wrażenie didżejskiego setu.

Pomysł na powycinanie króciutkich fragmentów płyt ze zupełnie różnych półek, posklejaniu ich i dodaniu soulowych wokali okazał się genialny w swojej prostocie i odcisnął piętno na następnych pokoleniach didżejów. Na dodatkowym krążku młodzi adepci tej sztuki składają hołd Australijczykom remiksując ich remiksy.

Grzegorz Dusza
XL/Sonic

INNE PŁYTY AUTORA
Wildflower
Inne
Wildflower

Chyba nikt się nie spodziewał, że australijska formacja The Avalanches powróci do aktywnej działalności. Po szesnastu latach, które minęły od czasu wydania debiutanckiego dzieła "Since I Left You", doczekaliśmy się jego następcy.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu