LUDOVICO EINAUDI

Undiscovered Vol.2

Undiscovered Vol.2

Wykonanie

Nagranie

Włoski pianista i kompozytor Ludovico Einaudi urodził się w Turynie, gdzie rozpoczął studia, a ukończył Conservatorio Verdi w Mediolanie. Uczył się również u kompozytorów: Luciano Berio (był jego asystentem) i Karlheinza Stockhausena.

Podczas stypendium na Tanglewood Music Festival zafascynował się amerykańskim minimalizmem, którego echa słychać w jego twórczości. Ta przede wszystkim przesycona jest wpadającą w ucho melodyką.

Jego fortepianowe interpretacje wprowadzają słuchacza w tajemniczą atmosferę, pobudzają wyobraźnię, pozwalają zagłębić się w marzenia, a dzieła charakteryzuje maksymalna intensywność ekspresji przy użyciu minimum środków.

W jego dyskografii obejmującej blisko 50 tytułów większość stanowią nagrania koncertowe. W listopadzie 2023 r. wystąpi m.in. w Pradze, Budapeszcie i Wiedniu. Miłośnicy jego twórczości z radością powitali niepublikowane wcześniej nagrania, wydane w 2020 r. pod tytułem "Undiscovered".

Teraz ukazała się ich druga część zawierająca utwory z różnych projektów koncertowych i studyjnych, m.in. efekt współpracy z malijskim wirtuozem kory, Ballake Sissoko: "Laissez-moi en paix" i "Canzone Africana". Z albumu "Nightbook" (2009) pochodzi utwór "Lady Labyrinth" wykorzystany w serii programów BBC "Top Gear". Tu obok fortepianu usłyszymy syntezatory.

Marek Dusza
Decca / Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu