Blodrod Mane

SARA INDRIO
Blodrod Mane

Folk / jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Rodzice Indrio, wokalistki i multiinstrumentalistki, pochodzą z Danii i Włoch. Wcześnie odkryli u córki muzyczny talent, a ojciec zaszczepił entuzjazm do jazzu.

Sara Indrio mieszka i działa artystycznie (również na filmowej scenie) w Danii. Na swym czwartym albumie autorskim wykonuje kompozycje własne z napisanymi przez siebie duńskimi tekstami o współczesnych aspektach życia. Mimo że to język mało popularny i do przyswojenia trudny, artystka potrafiła nadać interpretacjom tekstów na tyle atrakcyjnej dźwięczności, że nawet nie rozumiejąc ich, odczuwamy ich powabność.

Jej dziewczęcy i pełen uduchowienia głos jest połączony z wzorcową dykcją. Ma wspaniałe wyczucie swingu, co jest dodatkowym walorem jej piosenek. Dość trudno określić etniczne źródło inspiracji jej utworów, bo w niektórych mamy typowe falowanie jazzującej bossa novy, część z nich nawiązuje do duńskiego, a część do włoskiego folkloru, a jeszcze inne przybierają formę lirycznej piosenki kabaretowej.

Sara Indrio bardzo zręcznie dobrała stonowaną instrumentację: saksofon/klarnet/ flet, gitara akustyczna i elektryczna, bas, perkusja i rozmaite perkusjonalia (najczęściej przez nią używane). Na zakończenie "Blodrod Mane" wdzięczny akcent włoski "Amico Mio", też przez nią napisany.

Cezary Gumiński
STUNT/MULTIKULTI

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj