Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Everybody Loves Angels

BUGGE WESSELTOFT
Everybody Loves Angels

Jazz

Kiedy spytałem szefa wytwórni ACT, Siggiego Locha, który z albumów jego wytwórni sprzedaje się najlepiej, odparł bez wahania, że "It’s Snowing On My Piano" Bugge Wesseltofta. Co roku, w grudniu, melomani przypominają sobie o tej płycie i kupują rodzinie, znajomym w prezencie.

"Everybody Loves Angels" idealnie pasuje do adwentowej zadumy i konweniuje z aurą w tej części Europy. Norweski pianista ma bujną wyobraźnię i energię, dzięki której równolegle realizuje kilka różnych projektów, prowadzi także własną wytwórnię Jazzland. Jednak kiedy siada do fortepianu, potrafi się wyciszyć, skupić na dźwiękach, wykorzystać ciszę i uczynić z niej ważny składnik muzyki.

"It’s Snowing On My Piano" brzmi tak, jakby improwizował dla swojej córeczki, która siedzi mu na kolanach (jest takie zdjęcie). Natomiast "Everybody Loves Angels" wydaje się być jeszcze bardziej uduchowione i eteryczne, wszak nagrane w katedrze w malowniczo położonym, zimnym Lofoten.

Bugge Wesseltoft napisał kilka własnych tematów i nowe aranżacje znanych utworów, jak "Bridge Over Troubled Water" Paula Simona, "Angel" Jimiego Hendriksa, "Morning Has Broken" Cata Stevensa. Album przenosi nas w transcendentalną przestrzeń, w której każdy akord przybliża słuchaczy do absolutnego piękna. Czas nie ma tu znaczenia, po ostatnim utworze płyty "Let It Be" Beatlesów z pewnością znowu naciśniemy Play. Czyżby ACT miał następny hit?

Marek Dusza
ACT/GIGI DISTRIBUTION

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio