Nightfall


Nightfall

  • Wykonanie
  • Nagranie

Fenomen niemieckiego trębacza Tilla Brönnera zrodził się z jazzu mainstreamowego, z fascynacji muzyką Freddiego Hubbarda i Dizzy Gillespiego, następnie ewoluował przez fusion do popu. Artysta na koniec zaczął śpiewać, i to całkiem dobrze, w stylu legendarnego Cheta Bakera.

Popularność Tilla Brönnera dawno przekroczyła granice Niemiec, a styl gry i klasa nagrań lokuje go w światowej czołówce smooth-jazzu. Muzyk ma na koncie osiemnaście albumów, od 1997 r. wydaje pod szyldami światowych koncernów. Najnowszą płytę "Nightfall" nagrał w duecie z niemieckim kontrabasistą Dieterem Ilgiem, jednym z najbardziej utytułowanych jazzmanów za Odrą.

Miejscem spotkania towarzyszy wielu tras koncertowych był Zamek Elamu, gdzie powstało wiele znakomitych jazzowych albumów. I tym razem zadziałała magia miejsca, radość ze spotkania dwóch wybitnych improwizatorów, którzy za pomocą swoich instrumentów - trąbki, trąbki skrzydłówki i kontrabasu - chcą opowiedzieć swoje historie, przekonać nas do własnej wizji brzmienia, harmonii i osobistej interpretacji popularnych tematów, jak np. "Eleanor Rigby" Lennona i McCartneya, "A Thousand Kisses Deep" Leonarda Cohena, "Air" J.S. Bacha, standard "Body and Soul" i trzy kompozycje duetu. Słucham "Nightfall" z uśmiechem na twarzy, codziennie.

Marek Dusza
OKEH/SONY MASTERWORKS

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj