THE WHO Who

Who
Wykonanie
Nagranie

W sztandarowej piosence "My Generation", The Who śpiewali: "Mam nadzieję, że umrę, nim się zestarzeję". Dwóch członków zespołu, Keith Moon i John Entwistle, już rozstało się z tym światem. Pozostała dwójka, Roger Daltrey i Pete Townshend przypomina o swoim istnieniu albumem "Who".

Od wydania ostatniego "Endless Wire" minęło 13 lat, ale jakoś nie tęskniliśmy za ich nowymi piosenkami. Wszystko, co najlepsze mieli do zaprezentowania, zawierają ich płyty z lat 60. i 70. Muzycy świadomie nawiązują do tamtego okresu w kolażowej okładce, w tekstach i samej muzyce.

Gitarzysta Pete Towshend, autor koncepcji artystycznej płyty, z upodobaniem stosuje te same zagrywki gitarowe co przed laty, nawet klawisze brzmią tu identycznie. Głos Rogera Daltreya jest z miejsca rozpoznawalny, choć nie śpiewa już z dawną siłą, a i barwa jego głosu nabrała patyny.

Siłą The Who zawsze były ponadczasowe riffy, które wymyślał Pete. Na "Who" nie ma ich zbyt wiele. W ucho wpadają motywy, na których zostały oparte piosenki "All This Music Must Folder", "Hero Grand Zero" i "Detour".

To The Who w najlepszym wydaniu. Album słuchany w całości brzmi poprawnie, ale bez polotu i odrobiny szaleństwa, które było wyróżnikiem grupy w latach jej świetności.

Grzegorz Dusza
Universal

INNE PŁYTY AUTORA
The Who Live At Kilburn 1977
Rock
The Who Live At Kilburn 1977
The Who, jedna z najważniejszych grup w historii rock`n`rolla, swoim scenicznym show przyćmiewała nawet The Rolling Stones. Co prawda nie mieli tylu przebojów, ale nadrabiali to niesamowitą energią, wigorem i potęgą brzmienia. Do historii przeszły niesamowite wyskoki, szpagaty i słynny wiatraczek gitarzysty Pete`a Townshenta.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu