Czym się różni iPod od innych typów odtwarzaczy MP3?

Czym się różni iPod od innych typów odtwarzaczy MP3?

Audio przenośne

Choć iPod nie był pierwszym z odtwarzaczy pozbawionych fizycznego nośnika danych, to właśnie wynalazek Apple zrewolucjonizował rynek przenośnych grajków.

Stało się tak ze względu na unikalny design, małe gabaryty oraz oryginalny, intuicyjny i niezwykle ergonomiczny interfejs użytkownika - do dziś trudny do podrobienia dla konkurencji, która bezskutecznie stara się dogonić lidera. iPody, podobnie jak odtwarzacze innych firm przechowują dźwięk (a także obraz, w zależności od modelu) albo na wbudowanych dyskach twardych, albo w pamięci stałej typu flash, rozpoznają i obsługują najpopularniejsze formaty kodowania, na czele z MP3.

Producent silnie zintegrował obsługę i oprogramowanie dostarczane z odtwarzaczami, a służące do przerzucania muzyki z komputera, z własnym sklepem internetowym, starając się w ten sposób walczyć z pirackimi kopiami płyt, krążącymi po sieci. Wielka popularność iPodów pociągnęła za sobą zainteresowanie producentów elektroniki użytkowej, którzy coraz częściej wyposażają swoje urządzenia w specjalne przystawki - stacje dokujące do łatwego podłączenia odtwarzacza.

Zobacz test Apple iPod Nano G4

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj