Odtwarzacz OPPO UDP-203 4K ULTRA HD Blu-ray

15 grudnia 2016 Sprzęt

OPPO Digital powiększa swoją ofertę o nowy dtwarzacz - UDP-203. Urządzenie odczytuje format 4K z płyt i plików video o rozdzielczości 3840 x 2160 i oferuje pełne wsparcie dla materiałów High Dynamic Range (HDR) oraz rozszerzonej palety barw (WCG).

Specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany czterordzeniowy procesor OP8591 opracowany wspólnie przez OPPO i MediaTek zapewnia zaawansowane dekodowanie i przetwarzanie sygnałów 4K UHD. Własnej produkcji napęd, w połączeniu z laserem klasy premium, zapewnia superszybki odczyt płyt wraz ze zoptymalizowaną korekcją błędów.

Oppo UDP-203 ma 2 wyjścia HDMI – złącze HDMI 2.0 do podłączenia najnowszych amplitunerów, TV i projektorów UHD oraz złącze HDMI 1.4 do współpracy z amplitunerami starszej generacji. Oprócz wsparcia najnowszego formatu UHD, UDP-203 wspiera również tradycyjne Blu-ray, Blu-ray 3D, DVD, DVD-Audio, SACD oraz Audio CD. Odtworzy pliki video, muzykę oraz zdjęcia za pomocą 2 gniazd USB 3.0 znajdujących się z tyłu obudowy oraz 1 złącza na froncie.

Wbudowany odbiornik pozwala na bezprzewodowe połączenie WiFi w standardzie 802.11ac. Uzupełnieniem jest gniazdo Ethernet Gigabit, za pomocą którego można odtwarzać pliki multimedialne znajdujące się w sieci domowej.

Oppo UDP-203 jest przygotowany do odtwarzania bezstratnych plików audio wysokiej rozdzielczości. Wspiera są m.in. takie formaty jak AIFF, WAV, ALAC, APE czy FLAC. Oczywiście również odtwarzane są materiały DSD64/128.

Odtwarzacz OPPO UDP-203 4K ULTRA HD Blu-ray

Odtwarzacz OPPO UDP-203 4K ULTRA HD Blu-ray

Wyjście HDMI jest w stanie wypuścić w formacie bitstream wszystkie najnowsze formaty dźwięku wielokanałowego oraz obiektowego takie jak Dolby Atmos czy DTS-X. Oprócz HDMI, dźwięk może być przesłany za pomocą złącz analogowych w standardzie 7.1 przy udziale 32-bitowego procesora DAC AK4458VN pracującego i stworzonego wg. filozofii "Velvet Sound".

Rozszerzeniem funkcjonalności odtwarzacza jest wejście HDMI 2.0 pozwalające na podłączenie dowolnego urządzenia zewnętrznego, w tym również streamującego sygnał video 4K - gdyż jest on przyjmowany na wejściu przez OPPO.

Format Ultra HD Blu-ray jest nowością, możemy zatem liczyć na liczne aktualizacje oprogramowania usprawniające działanie oraz zwiększające możliwości urządzenia. W tym również aktualizacji zapewniającej wsparcie formatu Dolby Vision, która ma się pojawić na początku roku 2017.

Odtwarzacz OPPO UDP-203 4K ULTRA HD Blu-ray

Pierwsze odtwarzacze trafią do sprzedaży jeszcze przed świętami.

Źródło: Cinematic

OPPO testy
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu