Kolumny Magico S3 Mk II

17 stycznia 2017 Sprzęt

Magico zaprezentował najnowszą konstrukcję, kolumny S3 Mk II, które w swojej serii plasują się między modelami S1 Mk II i S5 Mk II. Do sprzedaży trafią pod koniec marca.

Kolumny są wyposażone we wszystkie zaawansowane elementy wykorzystywane w konstrukcjach z serii S, w tym nowy 230-milimetrowy przetwornik niskotonowy. Za wysokie tony odpowiada zaś 25-milimetrowy przetwornik Magico z berylową membraną pokrytą diamentową powłoką. Jednostka ta, w porównaniu z oryginalnym głośnikiem z serii S, charakteryzuje się wysoką czułością, szeroką dyspersją i większą mocą.

Jak zapewnia producent, nowa aluminiowa obudowa dla struktury magnetycznej minimalizuje całkowity rezonans i poprawia parametry izolacyjne jednostki wysokotonowej. Cewka typu long-throw gwarantuje niższe zniekształcenia i zapewnia optymalną częstotliwość odcięcia, która poprawia zharmonizowanie przetwornika z głośnikiem średniotonowym.

Odwzorowanie zakresu średniotonowego to zaś zasługa zastosowania opatentowanego 150-milimetrowego przetwornika.

Kolumny Magico S3 Mk II

Membrana głośnika wykonana jest z wielościennych nanorurek węglowych i warstwy nanografenu XG. Materiał ten jest 20 proc. lżejszy i 300 proc. sztywniejszy niż dotychczas stosowany w serii S.

Specjalnie opracowana wewnętrzna obudowa z opatentowanego polimeru tworzy odizolowaną i zoptymalizowaną przestrzeń, wewnątrz której pracuje przetwornik średniotonowy.

Obudowa  typu monocoque kolumn Magico S3 Mk II  została uformowana z pojedynczego kawałka tłoczonego aluminium o grubości 9,5 mm i średnicy 30,5 cm. Nowa, znajdująca się na szczycie aluminiowa płyta ma wypukły kształt 3D, dzięki czemu minimalizuje dyfrakcję obudowy i rozprasza pionowe fale stojące.

Kolumny Magico S3 Mk II

Masywna podstawa wykorzystuje nowo opracowany 4-punktowy system wsporników, który obniża środek ciężkości całej kolumny głośnikowej i zwiększa jej stabilność, co skutkuje niższym poziomem szumów i zwiększonym zakresem dynamiki.

Wszystkie cztery przetworniki w Magico S3 Mk II zostały akustycznie zintegrowane za pośrednictwem rozwiązania opracowanego przez Magico - Elliptical Symmetry Crossover - wykorzystującego najnowocześniejsze komponenty firmy Mundorf. Zwrotnica głośnika maksymalizuje pasmo przenoszenia przy jednoczesnym zachowaniu liniowości fazy i minimalizowaniu zniekształceń intermodulacyjnych.

Magico S3 Mk II pojawią się w sprzedaży pod koniec I kwartału 2017 r. Będą dostępne w dwóch wersjach wykończenia: M-Cast (teksturowana warstwa satynowa) oraz M-Coat (gładki lakier na wysoki połysk).

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
MAGICO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu