Nowa kolumna głośnikowa ProAc z serii Response

17 sierpnia 2017 Sprzęt

ProAc rozszerza swoją ofertę produktową o nową konstrukcję - kolumnę Reponse DT8. Jest to wolnostojący model wykorzystujący unikatowe rozwiązanie, w którym dwa z trzech przetworników pracują w tandemie, a cała konstrukcja zachowuje 2-drożny układ.

Już przy pierwszym kontakcie model ten, podobnie jak inne konstrukcje firmy ProAc, przykuwa uwagę dbałością o szczegóły. Wysokiej jakości materiały współgrają z perfekcyjnym wykończeniem i przemyślanymi rozwiązaniami. Przykładem tych ostatnich jest m.in. umieszczenie wylotu systemu bass-reflex w podstawie, dzięki czemu kolumna może stać blisko ściany lub w narożniku pomieszczenia - bez wpływu na jakość dźwięku.

Jednak tym, co decyduje o wyjątkowości modelu ProAc Response DT8, jest wykorzystanie niestandardowego rozwiązania. Konstruktorzy zastosowali dwie 165-milimetrowe jednostki nisko/średniotonowe. Pracują one w tandemie, a specjalnie zaprojektowana zwrotnica dba o perfekcyjnie dopasowanie do siebie dwóch różnych materiałów membran. Jeden z przetworników wykorzystuje membranę z masy mikowej i gwarantuje niesamowity bas. W drugim pracuje polipropylenowa membrana, która pozwala cieszyć się szczegółowym, pozbawionym podkolorowania brzmieniem zakresu średniotonowego.

W kolumnach ProAc Response DT8 zastosowali dwie 165-milimetrowe jednostki nisko/średniotonowe

W kolumnach ProAc Response DT 8 dwa z trzech przetworników pracują w tandemie, a cała konstrukcja zachowuje 2-drożny układ.

ProAc Response DT8 - widok z tyłu

Nowa kolumna głośnikowa ProAc z serii Response

Obsługiwane zakresy częstotliwości są inteligentnie nakładane na siebie poprzez nową zwrotnicę, której projekt opracował Stewart Tyler. Dzięki przemyślanej konstrukcji z łatwością integruje ona zakres wysokotonowy obsługiwany przez 25-milimetrowy tweeter z pozostałymi odtwarzanymi częstotliwościami. W efekcie projektanci stworzyli 2-drożną kolumnę głośnikową. Przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką umieszczony jest pomiędzy dwoma pozostałymi głośnikami i przesunięty w stosunku do centralnej osi pionowej na przedniej ściance.

Kolumny głośnikowe ProAc Response DT8 już są dostępne w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna modelu z wykończeniem czarny jesion, mahoń, wiśnia, klon i dąb wynosi 6249 zł za sztukę. W przypadku wersji z wykończeniem premium, heban oraz różany, cena jest o 1000 zł wyższa i wynosi 7249 zł za sztukę.

Logo Audio Klan Audio Klan
ul. Szkolna 45
05-270 Marki k. Warszawy
Tel. 22 777 99 00
aklan@audioklan.com.pl
www.audioklan.com.pl
Może Cię zainteresować
PROAC testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu