ProAc Response DB3 ma obudowę zbliżoną rozmiarami do obudowy modelu DB1. Obydwie różnią się rozwiązaniami konstrukcyjnymi i wizualnie. Nowa propozycja Brytyjczyków wyposażona jest m.in. w nowy przetwornik niskotonowy i zwrotnicę.
Czytaj również testy z kategorii: Zespoły głośnikowe
ProAc Response DB3 - głośnik niskotonowy
Nowo zaprojektowany głośnik niskotonowy o średnicy 127 mm, wyposażony w specjalne zawieszenie i zatyczkę przeciwpyłową, umożliwia dokładniejszy przekaz drgań dźwiękowych z cewki na membranę, podobnie jak ma to miejsce w przypadku współpracującego z nim tweetera. Ten nowy przetwornik to konstrukcja o długim skoku, która odpowiada za znaczące rozszerzenie basu.
Jednostka niskotonowa współpracuje z systemem bas-refleks – wylot portu wentylacyjnego umieszczony został na tylnej ściance. Cały układ dostarcza niezwykle bogaty i szeroko rozciągający się bas.
ProAc Response DB3 - głośnik wysokotonowy
Powyżej jednostki niskotonowej projektanci umieścili 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy będący autorską konstrukcją firmy. Ta miękka kopułka stosowana jest w wielu modelach ProAc i wyróżnia się liniową charakterystyką częstotliwościową oraz detalicznością brzmienia porównywalną z efektami oferowanymi przez elektrostaty.
ProAc Response DB3 obsługuje częstotliwości z zakresu od 38 Hz do 30 kHz i może współpracować ze wzmacniaczami o mocy od 20 do 100 W (zalecane). Nominalna impedancja głośnika wynosi 8 Ω, a czułość 88,5 dB.
Kolumny są dostępne w sześciu standardowych wersjach wykończenia (czarny jesion, mahoń, wiśnia, klon, dąb i jedwabisty biały) oraz w dwóch wersjach wykończenia premium - palisander i heban.
Nominalna cena detaliczna standardowych wersji wykończeniowych wynosi 10 499 zł za parę, za wersje premium trzeba zapłacić 12 599 zł - także za parę.
Źródło: Audio Klan