Podstawkowe kolumny głośnikowe ProAc Response DB3

29 stycznia 2019 Sprzęt

ProAc Response DB3 to podstawkowa kolumna głośnikowa klasy high-end. Właśnie weszła do sprzedaży w cenie 10 499 zł za parę.

ProAc Response DB3 ma obudowę zbliżoną rozmiarami do obudowy modelu DB1. Obydwie różnią się rozwiązaniami konstrukcyjnymi i wizualnie. Nowa propozycja Brytyjczyków wyposażona jest m.in. w nowy przetwornik niskotonowy i zwrotnicę.

Czytaj również testy z kategorii: Zespoły głośnikowe

 

ProAc Response DB3 -

ProAc Response DB3 - głośnik niskotonowy

Nowo zaprojektowany głośnik niskotonowy o średnicy 127 mm, wyposażony w specjalne zawieszenie i zatyczkę przeciwpyłową, umożliwia dokładniejszy przekaz drgań dźwiękowych z cewki na membranę, podobnie jak ma to miejsce w przypadku współpracującego z nim tweetera. Ten nowy przetwornik to konstrukcja o długim skoku, która odpowiada za znaczące rozszerzenie basu.

Jednostka niskotonowa współpracuje z systemem bas-refleks – wylot portu wentylacyjnego umieszczony został na tylnej ściance. Cały układ dostarcza niezwykle bogaty i szeroko rozciągający się bas.

ProAc Response DB3 - tylna ścianka

ProAc Response DB3 - głośnik wysokotonowy

Powyżej jednostki niskotonowej projektanci umieścili 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy będący autorską konstrukcją firmy. Ta miękka kopułka stosowana jest w wielu modelach ProAc i wyróżnia się liniową charakterystyką częstotliwościową oraz detalicznością brzmienia porównywalną z efektami oferowanymi przez elektrostaty.

ProAc Response DB3 obsługuje częstotliwości z zakresu od 38 Hz do 30 kHz i może współpracować ze wzmacniaczami o mocy od 20 do 100 W (zalecane). Nominalna impedancja głośnika wynosi 8 Ω, a czułość 88,5 dB.

ProAc Response DB3 - tylna ścianka

Kolumny są dostępne w sześciu standardowych wersjach wykończenia (czarny jesion, mahoń, wiśnia, klon, dąb i jedwabisty biały) oraz w dwóch wersjach wykończenia premium - palisander i heban.

Nominalna cena detaliczna standardowych wersji wykończeniowych wynosi 10 499 zł za parę, za wersje premium trzeba zapłacić 12 599 zł - także za parę.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
PROAC testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu