Amplituner Marantz R8012

13 października 2017 Sprzęt

Marantz zaprezentował swoje najnowsze rozwiązanie w dziedzinie amplitunerów AV, flagowy model SR8012.

11.2 kanałowa sekcja wzmacniacza modelu SR8012 składa się z identycznych, symetrycznych modułów wzmacniających o konstrukcji monolitycznej, dostarczających 205 W mocy do każdego z 11 kanałów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu ponadwymiarowego zasilacza. Dzięki temu SR8012 dysponuje dużym zapasem mocy umożliwiającym obsługę nawet najbardziej zaawansowanych ścieżek dźwiękowych: wykorzystano ekranowany transformator toroidalny autorskiej konstrukcji oraz wysokowydajne kondensatory główne.

Marantz SR8012 odtwarza ścieżki dźwiękowe kodowane w Dolby Atmos, DTS:X oraz Auro 3D. Dzieje się tak dzięki dzięki możliwości obsługi pełnej konfiguracji 7.1.4-kanałowego systemu dźwięku 3D bez potrzeby stosowania zewnętrznego wzmacniacza.

Marantz R8012 umożliwia streaming muzyki poprzez sieć. Został wyposażony w funkcjonalność HEOS multi room, dzięki czemu może stać się kompletnym system muzycznym całego domu, przy wykorzystaniu głośników HEOS. Kontrola poprzez aplikację HEOS pozwala na przeglądanie, przeszukiwanie i odtwarzanie muzyki z własnej biblioteki sieciowej, serwisów streamingowych online oraz z radia internetowego. SR8012 może również odtwarzać muzykę z urządzeń przenośnych poprzez Bluetooth, AirPlay oraz z pamięci USB jak i oczywiście z analogowych i cyfrowych źródeł.

AAmplituner Marantz R8012

Amplituner Marantz R8012

Czytaj również testy amplitunerów AV Marantz

Marantz został przystosowany do obsługi wszystkich obecnych i przyszłych formatów wideo. Osiem wejść i trzy wyjścia HDMI są zgodne z najnowszymi standardami HDMI i HDCP, 4K Ultra HD 60Hz wideo, 4:4:4 Pure Color sub-sampling, High Dynamic Range (HDR), 21:9 wideo, 3D, BT.2020 pass-through oraz Dolby Vision pass-through. Dzięki temu amplituner jest gotowy do odtwarzania dysków Blu-ray 4K Ultra HD, dekoderów i innych nowoczesnych źródeł 4K Ultra HD, również HLG (Hybrid Log Gamma) umożliwia obsługę treści HDR, zaś funkcja eARC (Enhanced Audio Return Channel) będzie obsługiwana poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania.

Marantz SR8012 umożliwia ponadto upscaling zarówno standardowych treści wideo, jak i tych w wysokiej rozdzielczości (analogowych i cyfrowych) do rozdzielczości 4K Ultra HD, nadając nowe życie starszym źródłom.

Amplituner Marantz R8012 - wnętrze

Amplituner Marantz R8012 - tylna ścianka

Sekcja audio umożliwia dekodowanie plików bezstratnych ALAC, FLAC i WAV do 24-bit / 192-kHz oraz ścieżki DSD 2.8MHz i 5.6MHz za pośrednictwem przedniego panelu portu USB jak i z źródeł sieciowych. Amplituner obsługuje również Apple AirPlay i Bluetooth.

SR8012 jest certyfikowany przez Imaging Science Fundation, dzięki wyposażeniu w pełen zestaw funkcji kalibracji wideo (do użytku przez technika ISF), wraz z trybami ISF Day i ISF Night. Jest w pełni zgodny z systemami automatyki domowej dzięki wyzwalaczom 12V, obsłudze protokołu RS232 oraz kompatybilności z Crestron Connected.

Marantz SR8012 będzie dostępny w sprzedaży w kolorach czarnym lub srebrno-złotym od grudnia 2017 r.

Źródło: Horn Distribution

Może Cię zainteresować
MARANTZ testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu