Nowości Sony: odtwarzacz Blu-ray UBP-X700 i amplituner DH790
09 Styczeń 2018 Sprzęt

Firma Sony wprowadza zestaw urządzeń 4K HDR, który pozwala czuć się jak w kinie. Są to odtwarzacz Blu-ray UBP-X700 oraz amplituner wielokanałowy DH790.

Rodzina odtwarzaczy Blu-ray 4K Ultra HD Sony powiększy się o model UBP-X700. W porównaniu ze standardowymi odtwarzaczami Blu-ray ten model odznacza się o wiele szerszym zakresem barw, kontrastu i jasności, dzięki czemu uzyskiwany obraz jeszcze wierniej naśladuje rzeczywistość.

Portfolio Sony powiększy się również o nowy amplituner wielokanałowy STR-DH790. Wyróżnia go elastyczność w konfigurowaniu kanałów dźwięku - maksymalnie 5.1.2 - oraz zgodność z systemami Dolby Atmos i DTS:X. Urządzenie reprodukuje kinowy dźwięk o dużej mocy, który można łatwo dostosować do własnych upodobań i środowiska pracy.

Odtwarzacz Blu-ray Sony UBP-X700

Odtwarzacz Blu-ray Sony UBP-X700

Dzięki obsłudze formatów HDR10 i Dolby Vision odtwarzacz UBP-X700 optymalizuje przesyłanie obrazu HDR do telewizora. Z formatami HDR10 i Dolby Vision* zgodny jest także amplituner DH790. Sony sugeruje oczywiście połączenie tych urządzeń. Amplituner jest zgodny z systemami Dolby Atmos oraz DTS:X oraz przystosowany do pracy w konfiguracji 5.1.2-kanałowej.

Odtwarzacz Sony UBP-X700 współpracuje z różnymi serwisami oferującymi strumieniowe przesyłanie obrazu 4K, takimi jakNetflix™, Prime Video™ czy YouTube™. Obsługuje też wiele formatów audio i wideo zapewniających wysoką jakość, między innymi MP4, DSD i FLAC.

Amplituner Sony DH790 jest wyposażony w system automatycznej kalibracji Advanced D.C.A.C (Digital Cinema Auto Calibration), który optymalizuje parametry dźwięku. Po podłączeniu dostarczonego w zestawie mikrofonu system Advanced D.C.A.C emituje serię sygnałów kontrolnych. Pozwalają one określić właściwości pomieszczenia oraz rozmieszczenie głośników i na tej podstawie dobrać poziomy dźwięku w poszczególnych kanałach.

Czytaj również testy odtwarzaczy blu-ray

Amplituner Sony DH790

Amplituner Sony DH790 

Odtwarzacz UBP-X700 będzie można kupić już w tym miesiącu, amplituner STR-DH790 trafi do sprzedaży wiosną.

Ta funkcja odtwarzacza UBP-X700zostanie wprowadzona w ramach aktualizacji wewnętrznego oprogramowania zaplanowanej na lato 2018 r.

Źródło: Sony

SONY testy
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu