Kolumny Davone Twist

17 kwietnia 2018 Sprzęt

Dziś w sklepach na całym świecie ma miejsce premiera Davone Twist, następcy modelu Riva. Ta elegancka kolumna swoją nazwę zawdzięcza wygiętym bocznym panelom. Została ona wyposażona w nowe dla produktów Davone zwrotnice oraz przetworniki o wysokiej rozdzielczości oznaczone symbolem HR (High Resolution).

Kolumny Davone Twist są wyposażone w zwrotnicę Linkwitz-Riley 24dB/oct dla poprawy przestrzeni oraz zwiększenia mocy głośnika wysokotonowego. Obudowa skrywa też siedmiocalowy głośnik niskotonowy ze specjalnego splotu włókien oraz głośnik wysokotonowy z anodyzowanego aluminium.

"Uwzględnienie parametrów pomieszczenia przy projektowaniu kolumny jest niezwykle trudne. Głównie dlatego, że wymaga to idealnego pomieszczenia, aby teoria mogła przejść w praktykę. Nasz pokój odsłuchowy nie jest idealny, ale specjalnie dla rozwoju zwrotnicy HR przebudowaliśmy go, zmieniając układ ścian i absorberów. Ten wysiłek się opłacił. Poprawa parametrów pomieszczenia umożliwiła zmiany w zwrotnicy, która daje czystą i otwartą średnicę, nie brzmiącą zarazem agresywnie. Dla mnie to jeden z filarów idealnego brzmienia i jestem dumny, że mogę zaprezentować to rozwiązanie wraz z Twistem". - powiedział Paul Schenkel.

Czytaj również testy z kategorii: Zespoły głośnikowe

Kolumny Davone Twist

Pracując nad przetwornikami, Paul Shenkel tym razem użył zwykłego materiału wykorzystywanego w przemyśle meblarskim. A Dzięki temu, że materiał nie musi dobrze przepuszczać dźwięku, właściciele kolumny Twist mają teraz niemal nieograniczone możliwości jego wyboru - mogą dopasować go do np. swojej sofy. Do wyboru są materiały z serii Kvadrat Metric, można też przesłać swój własny (wersja Select).

Kolumny Davone Twist

***

Czerpiąc to, co najlepsze, z duńskich tradycji, Davone oferuje siedem modeli kolumn. Za każdym z nich stoi ta sama filozofia. Davone produkuje swoje kolumny od 2007 roku, a cały proces odbywa się w Danii. Efekt - to połączenie niepowtarzalnego dźwięku i designu, dzięki czemu Davone jest pionierem w high-endowym audio.

Cała firma to dziecko Paula Schenkela, inżyniera aeronautyki, ze stopniem magistra fizyki. Paul ma duże doświadczenie w dziedzinie akustyki oraz pasję do architektury i designu połowy XX wieku.

"Stale pracujemy nad ulepszeniem dźwięku, designu oraz ich kombinacji. Słynne słowa Massimo Vignelliego towarzyszyły mi przez całe życie: Życie projektanta to życie pełne walki, walki z brzydotą (...) - mówi Paul Schenkel. W kolumnach Davone chodzi przede wszystkim o ich dźwięk. Spędzamy wiele dni w pokoju odsłuchowym, aby go udoskonalić. Nie dajemy sobie spokoju, dopóki nie wykorzystamy w pełni danego pomysłu" - dodaje.

Ceny:

- Davone Twist Classic: 3300 euro/para
- Davone Twist Select: 3700 euro/para

Może Cię zainteresować
DAVONE testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu