Nowości Audeze zaprezentowane podczas CES 2019

16 stycznia 2019 Sprzęt

Audeze na wystawę CES 2019 przygotował serię słuchawek Mobius, które wyposażono w nowe rozwiązania - moduł Bluetooth o nazwie CIPHER i technologię Heać Gesture. Pojawiły się też nowe kolory.

Moduł Bluetooth CIPHER

Moduł Bluetooth CIPHER umożliwiła zamianę dousznych modeli z serii iSINE w bezprzewodowe słuchawki z wbudowanym mikrofonem i regulacją głośności. Moduł obsługuje łączność Bluetooth 5.0 i kodeki aptX oraz aptX HD, dzięki czemu zapewnia 24-bitową jakość dźwięku high-res. Należący do serii produktów Audeze CIPHER wykorzystuje także autorski procesor DSP Audeze, pozwalając wydobyć ze słuchawek iSINE pełnię ich brzmieniowych możliwości.

Funkcjonalność modułu zwiększa wbudowany mikrofon, pozwalający zamienić słuchawki iSINE w zestaw słuchawkowy. Dzięki temu możemy prowadzić rozmowy telefoniczne bez potrzeby wyjmowania smartfona. Kolejną korzyścią jest kompatybilność z Siri.

Audeze CIPHER do słuchawek iSINE jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy, który zapewnia energię na 8 godzin ciągłej pracy. Cały moduł ma kompaktowe rozmiary i został zaprojektowany tak, aby zmieścić się w etui ochronnym słuchawek.

Czytaj test słuchawek Audeze LCD-2 Classic

Słuchawki Audeze Cipher BT

Słuchawki Audeze Cipher BT

Audeze i technologia Head Gesture

b powstała z myślą o komputerowych rozgrywkach. Co nam daje? Umożliwia przypisanie różnych kombinacji klawiszy do odpowiednich ruchów głowy i automatyczne wywołanie pożądanej reakcji - np. pochylając głowę w lewo podczas korzystania ze słuchawek Mobius gracz spowoduje, że w trakcie gry wychyli się zza zasłony w lewą stronę. Ta nowatorska funkcjonalność jest w pełni konfigurowalna i może aktywować różnorodne reakcje w różnych grach. Mniej wymagający użytkownicy będą mogli skorzystać ze specjalnie opracowanych ustawień przygotowanych z myślą o konkretnych tytułach.

Możliwości słuchawek rozszerza funkcjonalność Head Gesture Keybinds. Funkcja ta zapewnia większy stopień swobody podczas rozgrywek prowadzonych przy wykorzystaniu słuchawek Mobius, zapewniając jednocześnie nowe sposoby kontroli graczom z niepełnosprawnością ruchową. Head Gesture Keybinds obecnie jest w fazie testów.

Słuchawki Audeze iSine20

Słuchawki Audeze iSine20

Słuchawki Audeze w nowych kolorach

Słuchawki Audeze Mobius zyskały nowy kolor. Oprócz barw Team Copper i Team Blue będziemy teraz wybrać również wersję kolorystyczną Team Carbon.

Źródło: Audio Klan

AUDEZE testy
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu