Systemy Yamaha PianoCraft MCR-B370D i MCR-B270D

31 stycznia 2019 Sprzęt

Dość długo Yamaha nie odświeżała swojej serii urządzeń PianoCraft, wreszcie pojawili się nowi członkowie rodziny: MCR-B370D i MCR-B270D. Oba modele obsługują Bluetooth, są wyposażone w odtwarzacz CD, radio cyfrowe DAB+ i wejście optyczne.

Może Cię zainteresować

Konstrukcje wykorzystują taką samą jednostkę centralną. Jej przednia ścianka jest wykonana z wysokiej jakości aluminium ze szczotkowanym wykończeniem. Za tym kryje się nowoczesna elektronika. Urządzenia wyposażone są w moduły Bluetooth 4.2 pozwalające bezprzewodowo łączyć się ze źródłami dźwięku, aby odtwarzać muzykę ze smartfonów i innych urządzeń Bluetooth. Do dyspozycji mamy też wbudowane porty USB obsługujące pliki FLAC i WAV 192 kHz/24 bity. Kompatybilność z formatami high-res oczywiście także "jest w ofercie".

Czytaj również testy urządzeń Yamaha

Yamaha PianoCraft MCR-B270D

Yamaha PianoCraft MCR-B270D

Systemy Yamaha PianoCraft MCR-B370D i Yamaha PianoCraft MCR-B270D stanowią także dobrą propozycję dla miłośników radia. Oprócz tradycyjnego tunera FM w obu modelach projektanci umieścili również cyfrowe moduły DAB+, dzięki czemu urządzenia są przygotowane na planowane w przyszłości przejście na technologię cyfrową. Ponadto tunery DAB+ umożliwiają automatyczne dostrajanie dostępnych stacji i wyświetlanie informacji, takich jak nazwa stacji. Wejścia optyczne pozwalają przy tym na podłączenie do urządzeń zewnętrznych, np. telewizora.

Wysoka jakość dźwięku to również zasługa kolumn głośnikowych. W celu ochrony przed niepożądanymi wibracjami obudów Yamaha opracowała unikatową wewnętrzną konstrukcję zwaną VCCS. W newralgicznych punktach umieszczono elementy z tworzywa kompozytowego, które mają zapewniać doskonałą izolację od drgań.

Yamaha PianoCraft MCR-B370D

Yamaha PianoCraft MCR-B370D

Yamaha PianoCraft MCR-B370D

Yamaha PianoCraft MCR-B370D - tylna ścianka

Yamaha PianoCraft MCR-B370D - tylna ścianka

Systemy Yamaha PianoCraft MCR-B370D i Yamaha PianoCraft MCR-B270D będą dostępne w sprzedaży w lutym br. Ich ceny poznamy w chwili wprowadzania urządzeń na rynek.

Źródło: Audio Klan

YAMAHA testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu