System hi-fi Marantz Melody X

10 kwietnia 2019 Sprzęt

Marantz Melody X to system hi-fi wyposażony w odtwarzacz CD, radio FM/DAB+, oferujący nowoczesne opcje streamingu muzyki, sterowanie głosowe oraz funkcjonalność multi room za pośrednictwem wbudowanej technologii HEOS.

Może Cię zainteresować

Amplituner ma w cztery kanały cyfrowego wzmocnienia o wysokiej wydajności i niskich zniekształceniach, dzięki czemu można łatwo skonfigurować Melody X do obsługi dwóch par głośników z niezależną regulacją głośności dla każdej pary. Alternatywnie jesteśmy w stanie skonfigurować go też do sterowania pojedynczą parą głośników w audiofilskim trybie bi-amping lub w unikalnym trybie PBTL z podwojoną mocą wyjściową.

Marantz Melody X jest w pełni kompatybilny z prawie wszystkimi głośnikami, w tym z modelami o impedancji 4 Ω. System został w pełni zoptymalizowany pod kątem uzyskania najlepszej możliwej jakości dźwięku. Krótkie ścieżki sygnałowe mają wpływ na zmniejszenie zniekształceń i poprawę dźwięku.

Czytaj również testy urządzeń Marantz

System hi-fi Marantz Melody X

Marantz Melody X - technologia HEOS i sterowanie głosowe

Wbudowana technologia HEOS pozwala sterować muzyką za pomocą intuicyjnej aplikacji - streamowanie jest możliwe z takich serwisów muzycznych, jak Spotify, TuneIn Internet Radio, Sound Cloud, Tidal, Napster, Deezer lub lokalnych bibliotek muzycznych. Dzięki dodatkowym komponentom HEOS, jak głośniki HEOS lub inne odbiorniki obsługujące tę technologię, muzykę odtworzymy w jednym lub wielu pokojach. Można także streamować dźwięk z dowolnego iPhona, iPada, Maca lub Apple TV, perfekcyjnie zsynchronizowany z głośnikami ze źródeł AirPlay 2.

Amplitunerem można sterować za pomocą poleceń głosowych, wykorzystując Amazon Alexa*, Google Assistant* lub Apple Siri*.

Marantz Melody X ma cyfrowe wejścia optyczne do podłączenia telewizora lub innego urządzenia cyfrowego. Może automatycznie uruchamiać się po wykryciu sygnału audio z telewizora i zostać zaprogramowany do pracy z pilotem telewizora w celu regulacji głośności, wyciszania i wyboru źródła.

Na przednim panelu urządzenia znajduje się jasny, czytelny, trzywierszowy wyświetlacz OLED z sekcją numeryczną i tekstową - wyświetlacz pozostaje wyraźny nawet gdy patrzymy na niego pod znacznym kątem, co ułatwia obsługę i sterowanie.

Melody X będzie dostępny w sprzedaży od 15 kwietnia w czarnym lub srebrno-złotym wykończeniu.

System hi-fi Marantz Melody X - tylna ścianka

Melody X (M-CR612) - kluczowe cechy

• Moc i opcje podłączania głośników dostosowane do Twoich preferencji audio: tryb PBTL 60 W x 2 kanały (6 ohm) lub 4 x 30 W dla głośników A / B z indywidualną kontrolą głośności
• Odtwarzanie CD, WMA / MP3 (CD-R / RW), wbudowane tunery FM oraz DAB+
• TuneIn, radio internetowe, Spotify, Amazon Prime Music, TIDAL i in.
• Obsługa asystentów głosowych Amazon Alexa, Google Assistant oraz Apple Siri
• Wysokowydajne odtwarzanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości z sieci i nośników USB - obsługa WAV / FLAC / ALAC 192kHz / 24bit, DSD 2.8 / 5.6MHz oraz odtwarzanie Gapless (WAV / FLAC / ALAC, DSD)
• Wbudowany moduł Bluetooth i Wi-Fi z obsługą dwuzakresową 2,4 GHz / 5 GHz - poprawiona stabilność połączenia nawet w miejscach o dużym natężeniu sieci bezprzewodowych Wi-Fi
• Dwa cyfrowe wejścia optyczne do podłączenia telewizora lub innego urządzenia cyfrowego - Melody X automatycznie wykrywa sygnał wejściowy z telewizora
• Kompatybilność z pilotem telewizora

* Sterowanie głosowe jest dostępne w wybranych krajach i językach.

Źródło: Horn Distribution

MARANTZ testy
Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu