Amplituner stereofoniczny Marantz NR1200

06 sierpnia 2019 Sprzęt

NR1200 - tak Marantz oznaczył swój najnowszy stereofoniczny amplituner z funkcjami sieciowymi. Kupimy go już we wrześniu tego roku.

Sercem Marantza NR1200 jest nowo zaprojektowana sekcja wysokoprądowego wzmacniacza o mocy 75 W na kanał. Zawiera ona oddzielne, symetryczne końcówki mocy współdzielące centralnie umiejscowiony zasilacz z niezależnymi uzwojeniami dla każdej funkcji.

Oznacza to, że transformator mocy jest podłączony niezależnie od obwodów wzmacniacza, przedwzmacniacza, modułu bezprzewodowego oraz przedniego wyświetlacza, co poprawia separację kanałów, zmniejsza zakłócenia i zapewnia czystość szczegółów oraz obszerną, muzykalną scenę dźwiękową.

Amplituner został ponadto wyposażony w dwa oddzielne przetworniki cyfrowo-analogowe po jednym na kanał, co zwiększa zakres dynamiki i poprawia stosunek sygnału do szumu, zapewniając wyraźniejszy dźwięk ze źródeł o bardzo niskiej rozdzielczości sygnału.

Czytaj również testy urządzeń Marantz

Amplituner stereofoniczny Marantz NR1200

Streaming muzyki, radio DAB+, korektor Phono EQ

Marantz NR1200 oferuje technologię HEOS, zatem to, czego potrzeba wielu do słuchania muzyki. Dzięki temu mamy dostęp do serwisów streamingowych online, radia internetowego TuneIn, możemy też odtwarzać utwory z lokalnych bibliotek plików muzycznych.

HEOS pozwala także przesyłać muzykę do dowolnego pomieszczenia w domu z wykorzystaniem z inteligentnych głośników, systemów lub innych komponentów obsługujących tę technologię. Dostępna jest również możliwość streamingu muzyki przez Bluetooth lub Apple AirPlay 2. Na pokładzie są ponadto tuner DAB+ i wejście Phono.

Amplituner stereofoniczny Marantz NR1200 - przyłącza

Najnowsze technologie HDMI

Amplituner NR1200 oferuje 5 wejść HDMI, każde obsługujące wszystkie najnowsze standardy, w tym HDCP 2.3, rozdzielczość 4K Ultra HD 60Hz, 4:4:4 Pure Color sub-sampling, HLG, High Dynamic Range (HDR10), wideo 21:9, 3D oraz BT.2020.

Funkcja ARC (Audio Return Channel) umożliwia obsługę transmisji dźwięku z telewizora za pomocą pojedynczego kabla HDMI, co upraszcza ogólną instalację. Wejścia HDMI automatycznie zmieniają nazwy na podstawie informacji dostarczonych przez źródło. Co więcej, Marantz NR1200 automatycznie konwertuje wszystkie formaty dźwięku przestrzennego, aby uzyskać bezbłędne odtwarzanie dźwięku z każdego filmu.

Amplituner stereofoniczny Marantz NR1200 - wnętrze

Wyjście słuchawkowe Bluetooth

Po aktualizacji oprogramowania systemowego dostępnej pod koniec 2019 roku podłączymy do amplitunera słuchawki Bluetooth. Co więcej, dzięki funkcji "Bluetooth Out" po sparowaniu słuchawek można wybrać odtwarzanie muzyki tylko przez słuchawki lub jednoczesne słuchać muzyki przez słuchawki i głośniki, nawet dźwięku w trybie surround w pokoju i jednocześnie w trybie stereo przez słuchawki, z indywidualną regulacją głośności na słuchawkach.

Marantz NR1200 oferuje intuicyjne sterowanie głosowe. Amplituner umożliwia przełączanie się między asystentami głosowymi (Amazon Alexa, Google Assistant oraz Apple Siri) lub wybranie jednego ulubionego. Dostępne funkcjonalności zależą od asystenta głosowego, kraju i języka.

Amplituner stereofoniczny Marantz NR1200

Marantz NR1200 u autoryzowanych dealerów Marantz w kolorze czarnym lub srebrno złotym.

Źródło:Horn Distribution

MARANTZ testy
Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu